Haber Detayı
22 Ocak 2015 - Perşembe 00:03
 
“AB Erasmus Hibeleri” Bilgilendirme Toplantısı
Adana Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi’nce düzenlenen “2014-2020 yılları arasında uygulanan Erasmus Hibe Programı bilgilendirme toplantısı”, Avrupa Birliği İl Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Kadir Okatan başkanlığında gerçekleştirildi.
Gündem Haberi
“AB Erasmus Hibeleri” Bilgilendirme Toplantısı

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen oturuma, il genelindeki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Vali Yardımcısı Okatan, “Amaç Hibelerden En İyi Ölçüde Yararlanmak”

Toplantının açış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Kadir Okatan, Erasmus Hibe Programı’nın eğitim, öğretim, gençlik çalışmalarına, sporda kaliteyi ve katılımı artırmak amacı ile farklı kurumlar ve sektörler arası işbirliğine imkân tanıdığına dikkat çekti. Okatan, “İlimizden Avrupa Birliği Hibe Programlarına kaliteli ve içerikli başvurular ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesi için, Valiliğimiz Avrupa birliği Ofisi olarak gereken tüm bilgi ve destek sağlanacaktır. Hibe programından en iyi şekilde yararlanmak, en önemli hedefimiz olacaktır” dedi.

Katılımcılara Slayt Gösterisiyle Ayrıntılı Bilgiler Verildi

Erasmus Programının, Avrupa Birliği tarafından eğitim ve gençlik alanında 2007-2013 yılları arasında uygulanmış olan Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programlarının yerine uygulanacak olan yeni program olduğunun vurgulandığı toplantıda, desteklenen faaliyetlerin temel olarak, “Bireylerin Öğrenme Hareketliliği”, “Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi için İşbirliği”, “Politika Reformuna Destek” adları altında üç ana başlıkta toplandığı, ayrıca özel eylem başlığı altında düzenlenen “Spor Destekleri”ni kapsadığı belirtildi.

Geniş katılımlı toplantı, Adana Valiliği Avrupa Birliği Koordinasyon merkezi görevlilerinin slayt gösterisi eşliğinde gerçekleştirdikleri ayrıntılı sunumla son buldu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri