Haber Detayı
21 Ocak 2015 - Çarşamba 23:48
 
Ak Partili gençlerden görkemli kongre
AK Parti Yüreğir ve Sarıçam İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı 4. olağan kongreleri yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrelerde Yüreğir’de Lami ÖSGE, Sarıçam’da ise Arif Sığırtmaçoğlu seçildi.
Siyaset Haberi
Ak Partili gençlerden görkemli kongre

Adana Ramazanoğlu Kültür Merkezinde yapılan Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Kongresine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Sayın Mustafa ŞENTOP, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Sayın H.Burak CEYLAN ve AK Parti Adana Milletvekilleri Necdet ÜNÜVAR, Mehmet Şükrü ERDİNÇ, Fatoş GÜRKAN ile AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa ATAŞ, AK Parti Sivas Mileltvekili Hilmi BİLGİN, AK Parti İl Başkanı Fikret YENİ ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut ÇELİKÇAN da katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Önümüzdeki seçim sadece Türkiye için değil, sadece AK Parti için değil bütün dünya için çok önemli. AK Parti'nin bu seçimde elde edeceği başarı, gerçekten Türkiye'ye atfedilen önemi ve Türkiye'nin itibarını yeniden masaya koyduracak, yeniden değerlendirilmesine sebep olacaktır" dedi.

Partilerinin gençlik ve kadın kollarının vatandaşla kurduğu sıcak temasın önemine değinen Şentop, "Gençlik ve kadın kollarımız her zaman olduğu gibi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 12 Eylül 1980 darbesinden sonra Anayasa'ya siyasi partilerin gençlik ve kadın kolları kuramayacağına dair açık bir hüküm konmuştu. 1995'e kadar Türkiye'de siyasi partiler resmen kadın ve gençlik kolları faaliyetlerini sürdüremiyorlardı" diye konuştu.

"Bu Türkiye'nin mimarları, gerçek aktörleri genç kardeşlerimizdir"

                Adana Asım Savaş Spor Salonu'nda yapılan Sarıçam İlçe Gençlik Kolları Kongresine ise yoğun katılım sağlayan gençliğin yanı sıra Adana Milletvekilleri Necdet ÜNÜVAR, Fatoş GÜRKAN ve AK Parti İl Başkanı Fikret YENİ de katıldı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri