Haber Detayı
05 Ekim 2020 - Pazartesi 17:14
 
IHH'dan farkındalık oluşturan etkinlik
Yaşam Haberi
IHH'dan farkındalık oluşturan etkinlik

Yetimler için farkındalık oluşturmak amacıyla bisikletiyle 16 Eylül’de Malatya'dan yola çıkan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinden İhsan Kılıç, Adana  İHH gönüllüleri tarafından  karşılandı.

Adana Ulu Cami önünde basın açıklaması yapan Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan, İHH olarak Dünya’nın dört bir yerinde yetimlere sahip çıkmaya devam ettiklerini söyledi. 

Farkındalık oluşturmak amacıyla Malatya’dan 16 Eylül tarihinde İhsan Kılıç Bey İHH gönüllüsü olarak 17 ili hedef olarak pedal çevirmeye başladı. 12. il durağı Adana oldu. Kendisini karşıladık ve onu misafir ediyoruz. İnşallah yine tüm Türkiye’de yetimlere dikkat çekme, onların sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir aradayız.” dedi.

 

 

Yetimlerin, terör örgütlerinin, mafyaların her zaman hedefinde olduğunu savunan Eraslan, “Malum olduğu üzere dünya genelinde yetimler, terör örgütlerinin, organ mafyalarının, fuhuş mafyalarının, uyuşturucu mafyalarının her zaman hedefinde olan çocuklardır. Çünkü yetim çocuklar biraz daha zayıf ve çevresi olmadığı için hedef oluyor ve kurban seçiliyorlar. Yine savaş mağduru çocuklar var. Biz İHH olarak yetimlere sahip çıkmaya onlarla aile olmaya devam edeceğiz. Burada İhsan Bey vesilesiyle dünya genelinde yetimlerimize dikkat çekmek ve onların sesine ses vermek.” diye konuştu.  

Adana’daki hayır severlerimizi yetimler için sesleniyoruz. Yetimlerimize sahip çıkalım. Peygamberimiz şöyle buyuruyor, “Bir yetimi himayesine alan onu gören, gözeten, ona sahip çıkan kişi ile cennet arasında iki parmak mesafe vardır. İnşallah biz cennete talibiz. Allah rızasına talibiz. Bu vesileyle İhsan Bey’e hoş geldiniz diyorum.” ifadelerini kullandı.   

 

İHH gönüllüsü ve bisiklet turunu tek başına gerçekleştiren İhsan Kılıç ise, yetimlere sahip çıkarak onları baş tacı etmeleri gerektiğini söyledi. Amacının yetimlerin durumlarına dikkat çekmek olduğunu vurgulayan Kılıç, “Amacım dünya yetimlerine dikkat çekmek. Bu seyahate bu yüzden çıktım. Hedefimizde 9 ilimiz vardı. 9 ilimizi gezerken ben bu kadar olumlu tepkileri göreceğimi tahmin etmemiştim. Bu olumlu tepkilerin ardından il sayımızı arttırdık.” şeklinde konuştu.  

Kendisinin daha önce çeşitli turlara katılmış bir kişi olduğunu belirten Kılıç sözlerini şöyle tamamladı;

 

“Zorlukları oluyor turların ama ben alışkınım. Ulaştığım illerin İHH temsilcileri ve başkanlarına çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun, Allah gayretlerini artırsın. Seyahatime başladığımda bu kadar dikkat ve ilgi çekeceğini düşünmemiştim. 'Her kalbe bir yetim, kalpler yetim kalmasın, yetim gülerse dünya güler' sloganlarıyla yola çıktık. Bizler yetimlere bakmakla mükellefiz.”

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: IHH'dan, farkındalık, oluşturan, etkinlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri