Haber Detayı
04 Haziran 2017 - Pazar 16:16
 
AB Bakanı Ömer Çelik'ten önemli terör uyarısı!
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İngiltere'nin başkenti Londra'da dün gece gerçekleşen terör saldırılarını kınayarak, "Terörle mücadele için ideolojik kökenlerini de kapsayan çifte standartsız bir yaklaşım temelinde dayanışma olmalı. Terör örgütleri arasında ayrım yapmak, bazılarıyla işbirliği yapmak aynı şekilde terörün ideolojik gücünü artırıyor" dedi.
Siyaset Haberi
AB Bakanı Ömer Çelik'ten önemli terör uyarısı!

AB Bakanı Çelik, Londra'da meydana gelen terör saldırılarına ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Terörün tüm dünyayı hedef aldığını belirten Bakan Çelik, şunları kaydetti: 


BAKAN IŞIK: TERÖRİZMİ ULUSLARARASI MÜCADELEYLE YENEBİLİRİZ"Londra'daki vahşi terör saldırısını güçlü şekilde kınıyoruz. Birleşik Krallık halkının acısını paylaşıyoruz. Terörle mücadele konusunda her zaman ilkeli bir biçimde Birleşik Krallık ile dayanışma içinde olacağız. Dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleşen terör saldırıları herkesin aynı anda tehdit altında olduğunu net gösteriyor. Kabil, Bağdat ya da Batılı bir devletin başkenti aynı asimetrik tehditlerle karşı karşıya. Terör tüm dünyayı hedef alıyor. Terörle mücadele için, ideolojik kökenlerini de kapsayan çifte standartsız bir yaklaşım temelinde dayanışma olmalı. Belli ülkeleri hedef alan seyahat yasakları, belli kültürleri aşağılama dili sadece teröre kazanç sağlar. Terör örgütleri arasında ayrım yapmak, bazılarıyla işbirliği yapmak aynı şekilde terörün ideolojik gücünü artırıyor. Geleceğin dünyasını kurmak için önce teröre karşı ilkeli bir yaklaşımla işe başlamak gerekiyor"

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise Twitter'dan Londra'daki terör saldırılarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Terörün hedefi tüm insanlıktır. Terörizmi uluslararası mücadele ile yenebiliriz. Londra'daki terör saldırılarını lanetliyorum" dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AB, Bakanı, Ömer, Çelik'ten, önemli, terör, uyarısı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri