Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 13:17
 
ABD'den Türkiye'ye Kritik Ziyaret Öncesi Seyahat Uyarısı...
Açıklamada ayrıca, ABD hükümetine bağlı çalışanların seyahat kısıtlamalarının devam ettiği, bunun güneydoğu bölgeleri ve Adana'yı kapsadığı hatırlatıldı.
Siyaset Haberi
ABD'den Türkiye'ye Kritik Ziyaret Öncesi Seyahat Uyarısı...

ABD Dışişleri Bakanı  Rex Tillerson'un bugünki ziyareti öncesi ABD'den  Türkiye'ye seyahat uyarısı geldi. Uyarıda ABD vatandaşlarının, "Türkiye'de terörist grupların artan tehdidi nedeniyle" uyarılırken, güneydoğu bölgelerine gitmekten kaçınmaları tavsiye edildi. Açıklamada ayrıca, ABD hükümetine bağlı çalışanların seyahat kısıtlamalarının devam ettiği, bunun güneydoğu bölgeleri ve  Adana'yı kapsadığı hatırlatıldı.

"ABD VATANDAŞLARINA ŞİDDETE TEŞVİK EDEBİLİR"

Türkiye'deki son terör saldırıları olan Reina saldırısı ve İnönü stadyumu yanındaki bombalı araç saldırısının hatırlatıldığı açıklamada, "Amerikan karşıtı söylemlerdeki artışın, bağımsız failleri ABD vatandaşlarına şiddet uygulamak konusunda teşvik edebileceği" de söylendi.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI KONUSUNDA UYARI GELDİ

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın duyurusunda,  Türkiye'deki terör saldırılarının, geniş katılımlı etkinliklerde, turistik bölgelerde, restoranlarda, gece kulüplerinde, ticari merkezlerde, ibadethanelerde, toplu ulaşım aktarma noktalarında ve otobüs, tren, vapur, metro gibi ulaşım araçlarında gerçekleşebileceği belirtildi.

ERDOĞAN'LA GÖRÜŞECEK

Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı, ABD Dışişleri Bakanı  Rex Tillerson'ın  Türkiye ziyaretinden bir gün önce gerçekleşti. Tillerson'ın  Türkiye ziyaretinde  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesi bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri