Haber Detayı
05 Şubat 2015 - Perşembe 12:25
 
Adamhasan 11 ayını anlattı
İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan 30 Mart seçimlerinde 20 Trilyonbir borçla devir aldığı İmamoğlu Belediyesinin durumu ve gelinen noktayı anlattı.
Siyaset Haberi
Adamhasan 11 ayını anlattı

Başkan Adamsan, görevi teslim aldığı 2014 yılının Nisan ayından itibaren İlçenin kamuoyunda farklı bir yere sahip olan imajını, yapmış olduğumuz çalışma ve kurumlar arası işbirliği ile yenilediklerini belirterek 11 ay içerisinde yaptığı hizmetleri Kamuoyu ile paylaştı.

 

11 ay önce yapılan yerel Seçimlerde MHP’den aday olan Gazi Adamhasan, AKP’li Kadir Altınköse’den 20 trilyon bir borçla belediyeyi devir alarak İmamoğlu ilçesi’ne çok kısıtlı imkanlar olmasına rağmen hizmet vermeye devam gayret gösteriyor.

 

Kaliteli hizmet prensibi ile göreve geldiği günden bu yana İmamoğlu için çalışan başarılı, girişken, kararlarını halkın katılımıyla gerçekleştirmeye önem gösteren başkan Adamhasan

 

İmamoğlu ilçesinde hizmete gönül vererek 11 ay gibi kısa bir sürede Seçim çalışmalarında verdiği sözleri birer birer yerine getirmeye çaba gösteriyor.Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile birlikte hizmetin her alanında İmamoğlu ilçesine kazandırmaya gayret gösteren Başkan Adamhasan, İmamoğlu ilçesinin her alanda gelişmesi, kalkınması, öncü ve lider bir ilçe olması için gece gündüz ekibiyle birlikte çabalıyor.

 

İmamoğlu’nu’ geleceğe taşıyacak yatırımlara öncülük eden Başkan Adamhasan, Önümüzdeki yıllarda İmamoğlu ilçesini Akdeniz’in en güzel ilçelerinden biri olacağı söyledi.

 

Adamhasan “Yaptığımız Çalışmalar İmamoğlu halkı içindir”

 

Adamhasan Kısa zaman içerisinde ilçede bulunan ve 30 yıldır kaldırılamayan çöplüğü kaldırdıklarını belirterek sinekle mücadelede başarılı olduklarını söyledi.

 

Başkan Adamhasan Yaptığı hizmetleri şöyle sıraladı. Bunun yanı ıra Mezarlıklar ve camilerin Çevre düzenlenmesi,Okul ve Camilerin Bahçelerine parke taşı döşenmesi,İlçede bulunan camiler ayda bir Belediyemiz tarafından temizleniyor. Üç adet Bulvar yan yolları açılarak ve yol zeminin sertleştirilmesi,Eki Parklar sökülerek yenilerinin yapılması,Belediye Garajında bulunan atıl ve çalışmaz halde olan araçları çalışır hale getirilerek resmi plakası olmayan araçların plakaları çıkarılıp kaskoları yapılarak İmamoğlu halkının hizmetine sunduk,İlçemizin tamamının altyapısı yeniden yapılarak Projesi tamamlandı. Ve önümüzdeki aylar içerisinde ihaleye çıkarılacak. İçme suyu boruları Ases boru idi.Bu borular sökülüp yaklaşık 15 KM yeni borular döşeniyor. On bir adet köyün köyler arası yollarının yapımı devam ediyor. Halkımızın acılarına sevinçlerine ortak olarak elimizden geldiğince katkı sunmaya gayret gösteriyoruz.

 

Her Cumartesi günü Sabah namazından sonra Cemaat ile birlikte kahvaltı yaparak halkımızın istek ve arzusunu dinliyoruz. Esnafımızı gezerek varsa sorunlarını yerinde inceliyoruz. İmamoğlu ilçemizde ilk defa Camilerde Cemaatimize Cami çıkışında Aşure ikram diyoruz.

 

Bizim belediyecilik anlayışımızın temelinde hizmet vardır. Biz, yaptığımız tüm çalışmaları, inşa ettiğimiz her şeyi insan için yapıyoruz. Belediyeciliğin temel esprisi insanların hayat standardını ve yaşam kalitesini yükseltebilmektir. Yerel yönetimlerin insanların fiziki ihtiyaçlarını karşılamak gibi asli bir görevi olmakla birlikte; esas itibarıyla halkın düşünsel, estetik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak ve bu alanda gelişmelerine katkı sağlamak gibi ciddi bir sorumluluğu da vardır.

 

İnsanlar evlerinden dışarı adım attığı andan itibaren şehirde yaşamaya başlıyor. Hatta çoğu zaman şehrimizde, evimizden fazla zaman geçiriyoruz. Bu zaman zarfında insanlar belediyelerle karşılaşmış oluyor. Atılan her adım bir belediye hizmetine karşılık geliyor. Biz de şehrimizin her yerindeki insanımızı mutlu kılabilmek ve sorunsuz bir şekilde vakit geçirmesini sağlayabilmek için çalışıyoruz. Bu yüzden hizmeti adil bir şekilde en uç noktalara kadar götürmek gibi gerçekçi ve etkili bir yöntemimiz var. Bununla birlikte gece aklımıza geleni sabah yapmak gibi bir yöntemimiz yok. Tüm çalışmalarımızı makro plan dâhilinde yapıyor; şehrimizi elli yıl sonrasını da düşünerek imar ediyoruz. İmamoglu ilçemizi Adana mızın itibarı olarak belirginleştirmeye devam edeceğiz. Şeklinde açıklama yaptı.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri