google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
10 Eylül 2020 - Perşembe 11:36
 
Adana ABDAL KOLEJİ eski ismine kavuştu...!
Gündem Haberi
Adana ABDAL KOLEJİ eski ismine kavuştu...!

Adana'nın simge olmuş okullarından ABDAL KOLEJİ olarak bilinen Adana Atatürk Lisesi ve Karşıyaka Lisesi olarak bilinen okul, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay'ın girişimleriyle yeniden eski ismini alarak eğitim ve öğretim hayatına devam edecek...

 

MEHMET AY SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

 

Kendiside aynı zamanda bu okuldan mezun olan Mehmet ay Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk nezdinde yaptığı görüşmeler sonucunda okulun ismini yeniden eski haline getirilmesinde etkili oldu.

 

 

 

 

Adana Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi (eski adları Adana Atatürk Lisesi ve Karşıyaka Lisesi), Adana'nın Yüreğir ilçesi Karşıyaka semtinde bulunan bir sağlık meslek lisesidir. Okul ilk olarak 1966 yılında "Adana Karşıyaka Lisesi" olarak hizmete sunulmuştur. Karşıyaka semtinin ilk, Adana'nın 3. lisesi olup; daha sonraki bir tarihte adı "Atatürk Lisesi" olarak değiştirilmiştir. 2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak eğitim öğretimine devam etmiştir. Yöre halkı tarafından "Abdal Koleji" olarak da tanınır.

 


ABDAL KOLEJİ


Okul 1966'dan bugüne kadar semtinin ve bulunduğu ilçenin her alanda lokomotifliğini yapmıştır. Okulun yaklaşık 1300 öğrencisi bulunmaktadır. Okulun; 150 öğrenci kapasiteli bir DPY pansiyonu, bir teknik odası (laboratuvar), 22 dersliği, 1 bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Okulda; okulun izcilik ekibi, futbol ve voleybol takımları ön plandadır. Futbol takımının il birincilikleri ve ülke finalleri başarıları vardır. İzcilik kolu ise Adana Metehan Erkek İzci Ekibini içinde bulundurmakta olup, şehirde ve yurtta olan milli-mahalli kamplara katılım gösteren, çalışkan izcilerle doludur. Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Adana'daki diğer Anadolu Sağlık Meslek Liselerine göre Hemşirelik bölümünde 4. sırada, Acil Tıp Teknisyenliği (ATT) bölümünde 5. sıradadır. Ayrıca her yıl geleneksel olarak "pilav günleri" düzenlenmektedir. Okulda ATT haricinde Hemşirelik, Tıbbi Sekreterlik, Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Teknisyenliği bölümleri bulunmaktadır.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri