google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
16 Mayıs 2021 - Pazar 20:29
 
Adana Büyükşehirde BARİYER ve TEL ÖRGÜ Skandalı!
Gündem Haberi
Adana Büyükşehirde BARİYER ve TEL ÖRGÜ Skandalı!

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına ait YOL MÜDÜRLÜĞÜ ekiplerinin KARAYOLLARINA ait otoban bariyerlerini ve tel örgülerini söktükleri iddia edildi...

 

NEREDE BU BARİYER VE TEL ÖRGÜLER 

 

Yol İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapımı devam eden OTOBAN BAĞLANTI yolunun kenarında iş makinalarıyla sökülen Bariyer ve Tellerin akibeti henüz netlik kazanmamışken araştırmalarımız sonucunda Büyükşehir Belediyesi YOL İŞLERİ MÜDÜRÜ EROL ZORLU ismine ve Müdürlük Formenlerinden YUNUS DERDİYOK ve FATİH COŞKUN ismine ulaştık. Bu olay da iki Baş Şoför olmak üzere bir İş Makinası Operatörü de olayın kahramanlarından olduğu haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında...

 

 

MOLOZLARIN ALTINDA KALDI DİYECEKSİNİZ!

 

Olaya karışan isimlerin toplamda 7 kamyonet dolusu malzemeyi taşıdıkları ve bir hurdacıya sattıkları iddia edilirken son kamyonetin ise Emniyet tarafından çevre sakinlerinin şikayeti üzerine yakalandığı ve karakolda bu durumun tutunak altına alındığı bildiriliyor. Eminyete götürülen YUNUS DERDİYOK ve FATİH COŞKUN isimli Belediye çalışanlarının ifadelerinin alındığı, olayın ortaya çıkmasının ardından  YOL İŞLERİ MÜDÜRÜ EROL ZORLU'nun olaya karışan isimlere  " Malzemelerin kazara söküldüğü ve molozların altında kaldığı" şeklinde ifade verdirttiği iddia ediliyor. 

 

 

İDDİAYA GÖRE 600 METRE BARİYER VE TEL ÖRGÜ!

 

Olayın olduğu bölgede ise yaklaşık 2 Km OTOBAN uzunluğu içerisinde karşılıklı olmak şartıyla tel örgü ve bariyerlerin iş makinalarınca söküldüğü ve kamyonlarla bir hurdacıya götürülüp satıldığı konuşuluyor. KARAYOLLARININ henüz böyle bir olaydan haberinin olmadığını belirten kaynaklarımız durumun bir an önce araştırılarak ortaya çıkartılması gerektiğinin önemle altını çiziyorlar.

 

 

ÇEVRE SAKİNLERİ POLİSE İHBAR ETMİŞ!

 

Olayın olduğu saatlerde çevre sakinlerinin Emnüyet güçlerine ihbarda bulunmak suretiyle konuyu Kolluk birimlerine aktardıkları ve bu aşamada bölgeye intikal eden emniyet güçlerince 1 kamyon malzemenin tutanakla kayıt altına alındığı iddia ediliyor.

 

 

BÖLGEDE Kİ DÖNERCİYE OLAN BORCU KAPATMIŞLAR

 

Bu olayın ise Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan OTOBAN BAĞLANTI yolunun taşeronunun işi bırakması neticesidne bölgede işçilerin yemek yediği bir dönerciye (Bu dönercinin de YUNUS DERDİYOK isimli formenin akrabası olduğu söyleniyor) biriken 7 BİN TL borcun kapatılması nedeniyle yapıldığı olayın kahramanlarınca dile getirilirken, hurdaya satıldığı iddia edilen malzemelerin karışılığında Hurdacı tarafından verilen evrakta FATİH COŞKUN isminin yazdığıda ayrıca iddia ediliyor. 

 

 

YOL İŞLERİ MÜDÜRÜNÜN HABERİ VAR!

 

Olayın duyulmasının ardından ise Büyükşehir Belediyesi Yol Müdürü EROL ZORLU'NUN olayı soruşturma açarak araştırması ve sorumlular hakkında gerekli tahkikatı neden yapmadığı merak ediliyor. Bu konuda Adana Büyükşehir Belediyesinin uhdesinde gerçekleşen bu olayla ilgili ZEYDAN KARALAR'IN bilgisinin olup olmadığı da ayrıca merak ediliyor. 

 

NOT : AJANSADANA sorumlu yayıncılık gereği konuyla ilgili ismi geçen herkesin cevap hakkını yayınlamayı taahhüt eder

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri