Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 15:27
 
Adana’da gizli kalmış bir 15 Temmuz Gazisi…!
15 Temmuz Hain darbe girişiminin yıldönümünün kutlandığı şu günlerde Adana’da kendisini gazi sıfatıyla devlete bildirmeyi zul sayan İrfan Tekin AJANS ADANA’ya konuştu…
Ajans ÖZEL Haberi
Adana’da gizli kalmış bir 15 Temmuz Gazisi…!

“NİŞANA GİTTİK, FELAKETİ GÖRDÜK”

İrfan Çetin Adanalı bir iş adamı, 58 Yaşında olan İrfan Tekin 13 Temmuz günü ailesiyle birlikte Adana’dan İstanbul’a oğlunun Nişan töreni için gitmişti. 15 Temmuz günü Nişanın yapılacağı salona giden Tekin ailesi olayların patlak verdiğini burada öğrendiler. Haberi alır almaz ise Nişan’ı anında bitiren İrfan Tekin direkt olayların içerisine kendisini atar ve Vatan mücadelesinde en ön safta mücadele eder.

 

 

“SOKAKLARDA PARÇALANMIŞ İNSANLAR GÖRDÜM”

İrfan Tekin o geceyi anlatırken gözleri doluyor ve yaşadıklarının şokunu bir kez daha yaşıyor. Sokaklarda darbe güçlerinin halkın üzerine fütursuzca açtığı ateşi gözleriyle gördüğünü anlatan Tekin, böyle bir şeyi 40 yıl düşünse inanmayacağını ve milletin askerinin millete nasıl bu şekilde katliam yaptığını hala anlamadığını söylüyor. Sokaklarda kolu ve bacakları kopmuş insanları gördüğünü ve uzun süre psikolojik olarak bu görüntülerden etkilenerek yaşadığını belirten Tekin, “Allah devletimizi ve milletimizi böyle hainlerden korusun” diyerek 15 Temmuz gecesinin canlı şahidi olarak dua ediyor.

 

 

“AİLEMLE BİRLİKTE NİŞANDAN ÇIKIP TANKIN ÖNÜNE DİKİLDİK”

O geceyi anlatırken heyecanını saklayamayan İrfan Tekin oğlunun Nişan gecesinden ailecek olayların başladığı bölgeye gittiklerini ve tankların önüne koşan insanları görünce “ Muhammed’in ordusu geliyor” sloganlarıyla kendilerinin de o insanlarla birlikte tankları durdurmak üzere Havalimanın olduğu bölgeye intikal ettiklerini söylüyor. Tankın üzerine çıkarak bir tankı ele geçirdiklerini ve bu tankı ilgili kolluk kuvvetlerine bizzat kendilerinin teslim ettiğini belirten Tekin, bu arada tankın üzerinden kayarak yere düştüğünü ve bacağının üç yerden çatladığını belirtiyor.

 

 

“AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞINA GİTTİK”

Olayların ardından AK Parti İstanbul İl Başkanlığının önüne gittiklerini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında bilgi almaya çalıştıklarını belirten Tekin, bacağının çatladığını uzun süre anlamadığını ve hastanede çekilen röntgen sonucunda durumu öğrendiğini söylüyor. Adana’ya döndükten sonra ancak bacağını alçıya aldırdığını olayların sıcaklığı ve meselenin ciddiyetiyle kendisini farklı bir motivasyonun içinde bulmasının acılarını ertelediğini düşündüğünü söyleyen Tekin, “Bugün olsa yine aynı şekilde tankın önüne çıkmaya ant içmiş bir aile babası olarak ailemle bu vatana ve Cumhurbaşkanımıza bağlı olarak vatan hainleriyle mücadele de asla geri durmayacağım” diyor.

 

 

“KENDİMİ GAZİ OLARAK SUNMAYI ŞEHİTLERİMİZE OLAN SAYGIMDAN DOLAYI AR KABUL ETTİM”

Kendisinin o gece ve 16 Temmuz Sabahında ısrarla çatlayan bacağından dolayı hastaneye gitmesini söyleyen yakınlarına, “Vatan tehlikede siz daha bana ne söylüyorsunuz” diyerek geri çevirdiğini ve olayların sakinleşmesinin ardından ise Gazi sıfatını resmi kanallardan almak için yakınlarının telkinlerine ise “Burada insanlar şehit oldular, can verdiler. Ben bu kutlu şehitlerimizin yanında Gazi bile sayılmam” diyerek bunu da geri çevirdiğini söyleyen İrfan Tekin, “Mesele gazilik gibi sıfatları resmi olarak taşımak değil, gerektiğinde her vatan tehlikesinde şehit olma heyecanı ile müdafaya katılmaktır” diyerek vatan ve millet sevgisini bir kez daha gözler önüne serdi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana’da, gizli, kalmış, bir, 15, Temmuz, Gazisi…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri