Haber Detayı
05 Nisan 2017 - Çarşamba 10:35
 
Adana'da Otizm Farkındalık gününe anlamlı kutlama...
Adana’da “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla Otizm ve Spor Festivalinin üçüncüsü düzenlendi.
- Haberi
Adana'da Otizm Farkındalık gününe anlamlı kutlama...

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Otizmle Barış Derneğince ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlik, saat 11:00’da istasyon meydanından yürüyüşle başladı. Ellerinde pankartlar ve dövizlerle yürüyen gönüllüler, otizmli çocuklar ve aileleri otizm yaşam köyü istediklerini belirten sloganlar attı. Bunun yanı sıra yürüyüşe motor ve bisiklet grupları da katıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü yürüyüş boyunca Otizmle Barış Derneği Başkanı Dursun İzgi ile birlikte yürüdü. Yürüyüş merkez parktaki festival alanında sona erdi.

Yürüyüşün sona ermesiyle birlikte Otizmle Barış Derneği Başkanı Dursun İzgi, yaptığı konuşmada etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek çok mutlu olduğunu söyledi ve ardından spor etkinlikleri, çeşitli çocuk oyunları ve dans gösterileri başlayarak gün boyunca sürdü.

Belediye Başkanı Sözlü de “Otizmli çocuklar için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu çocuklarımızın eğitim ile daha iyi noktaya getirmek için var gücümüzle gayret sarf etmemiz gerekiyor. Bu konuda Adana’yı bir numara yapacağız bize düşen görev budur.”diyerek sözlerine son verdi.

Etkinlikler saat 17:30’da Otizmli birey Caner Serin’in piyano ve gitar dinletisi ile devam etti. Ardından ünlü Rock grubu “MANGA”  sahne aldı. Dernek başkanı Dursun İzgi ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Manga grubuna çiçek ve plaket taktım ettiler.
Manga grubu Konsere Otizmli Birey Caner Serin ile yaptıkları muhteşem düet ile son vererek bu anlamlı günde sahne aldıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi ve etkinlikler sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana'da, Otizm, Farkındalık, gününe, anlamlı, kutlama...,
Haber Videosu
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri