Haber Detayı
28 Mart 2017 - Salı 10:07
 
Adana'da Ufka Yolculuk Sınavı Yapıldı...
Adana'da Ufka Yolculuk Yarışması 7500 Kişinin Katımıyla Gerçekleştirildi Server Gençlik ve Spor kulübü tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen Ufka Yolculuk Meal Yarışması sınav tamamlandı.
Eğitim Haberi
Adana'da Ufka Yolculuk Sınavı Yapıldı...

Bu yıl 5’incisi düzenlenen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması (Kur'an-ı Kerim Meali) Adana ayağını Adana Keşşaf Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği gerçekleştirdi.
Bu sene rekor katılıma ulaşan yarışmaya Türkiye genelinde 586 bin 600 kişi, Adana’da ise 12870  başvuru yapıldı.
Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması (Kur'an-ı Kerim Meali) sınavının bu yıl beşincisinin düzenlendiğini söyleyen Adana Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Koordinatörü Kubilay Özdemir "Bundan 5 yıl önce başlayan bu yolculuk her yıl katlanarak büyümekte ve  büyük bir teveccühle karşılanmaktadır. Bu senenin yarışma konusu Kur’an-ı Kerim Meali üzerine olmuştur. Yarışmamız 81 ilde,  yaklaşık 853 ilçede ve birçok cezaevinde huzurlu ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiştir. Dinibulten.com’un haberine göre, Bu sene yarışmamıza Türkiye genelinde 586 bin 600 kişi ve ilimizde 12870 kayıt yaptırmış ve başvuru sahiplerinin büyük çoğunluğu  sınava katılmıştır. Adana ilimizdeki katılım oranı her seneye göre daha da yükselerek 7500 katılımcı ile son beş yılın rekor seviyesine yükselmiştir.  Adana merkez ilçeleri başta olmak üzere 15 ilçede ve 93 okulda yapılan sınavda 550 civarında gözetmen görev almış, ayrıca okulların yanında 5 cezaevinde de sınavımız gerçekleştirilmiştir." Şeklinde konuştu.

 

 

"Ödül töreni Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecektir."

Türkiye genelinde 46 kişiye Umre ödülü verdiklerini belirten Kubilay Özdemir " yarışma neticesinde başarılı katılımcılara verilen  umre hediyesinin yanında,  bu yıl bir yarışmacımıza da müslüman ülkelerinden herhangi birine(Endülüs, Mısır, Özbekistan, Türkistan vs.) seyahati hediye edilecek ve ilk ona giren yarışmacılarımıza her kategoride altın, para, ve çeşitli ödüllerimiz olacaktır. Yarışmamız Türkiye genelinde  ÖSYM sisteminde çoktan seçmeli test usulüne göre yapılmıştır. Yarışma sorularının cevabı 1 Nisan 2017 Pazartesi günü itibariyle ufkayolculuk.com web sitesinden yayınlanacak ve 22 Nisan itibariyle de kesin sonuçlar açıklanmış olacaktır. ''Ufka Yolculuk''  cennet yolculuğuna çevirdiğimiz tamamen gönüllülerce organize edilen bir yarışmadır" diye konuştu.

 

 

Özdemir ayrıca, yarışmanın bu sene Kur’an-ı Kerim Meali konusunda yapıldığı, yarışmacıların, ’Feyzü’l-Furkan Kur’an-ı Kerim Meali - Hasan Tahsin Feyizli’, ’Kur’an-ı Kerim Meali - Türkiye Diyanet Vakfı’, ’Kuranı Hakim ve Meali Kerim - Hasan Basri Çantay’ ve ’Kur’an-ı Kerim Meali - Ömer Nasuhi Bilmen’ kitaplarından her hangi birisinden sorumlu tutuldukları bilgilerini verdi.

Server Gençlik ve Spor kulübü tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen Ufka Yolculuk Meal Yarışması “A kategorisi (6-10 yaş arası), B kategorisi (10-14 yaş arası), C kategorisi (14-19 yaş arası), D kategorisi (19-30 yaş arası), E kategorisi (30 yaş üstü), F kategorisi (ihtisas), H kategorisi online, ve İngilizce kategorisi olmak üzere sekiz kategoride, çoktan seçmeli test usulünde gerçekleştirildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana'da, Ufka, Yolculuk, Sınavı, Yapıldı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri