Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 13:59
 
Adana Esnafı böyledir... Vali'nin ateşini ölçtüler!
Yaşam Haberi
Adana Esnafı böyledir... Vali'nin ateşini ölçtüler!

Adana'da 'Sağlık için hepimiz' sloganıyla kentteki esnafları denetleyen Adana Valisi Süleyman Elban'ı esnaflar ateşini ölçerek iş yerlerine aldı.

 

 

Vali Elban'da esnaflara kurallara uydukları için teşekkür etti.Türkiye genelinde 'Sağlık İçin Hepimiz İçin' sloganıyla yayımlanan ve 81 ile gönderilen genelge kapsamında Adana'da halk otobüslerinde ve iş yerlerinde yapılan denetimlere Adana Valisi Süleyman Elban, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve yetkililer katıldı. Seyhan ilçesine bağlı Mücahitler Caddesi üzerinde esnafları tek tek gezen Elban, vatandaşlara sosyal mesafe, temizlik ve maske konusunda uyarılarda bulundu.İş yerlerine de girip denetim yapan Vali Elban'ı esnaflar ateşini ölçerek iş yerlerine aldı.

 

 

Vali Elban ise esnaflara kurallara bu denli uydukları için teşekkür etti.Denetim sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Elban, başta emniyet, jandarma ve zabıtanın günün her saatinde maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimleri yaptığını kaydetti. Elban, "Denetimlerimiz özellikle son dönemde çok yoğunlaştı. Bütün arkadaşlarımız alanda. 24 saat denetimlere devam ediyorlar. Bizde belli periyotlarla denetimlere eşlik ediyoruz. Esnaf ve vatandaşlarımızla görüşüyoruz. Kurallara uymayanlarla ilgili belli müeyyideler uygulanmaya başlandı. Memnuniyet verici bir taraf var ki vatandaşlarımız kurallara uyma konusunda ciddi gayret içerisindeler. Şuan için ciddi bir sorunla karşı karşıya değiliz" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri