Haber Detayı
22 Ağustos 2017 - Salı 11:15
 
Adana'nın Ankara çıkarması işe yaradı...
Geçtiğimiz haftalarda Vali Demirtaş önderliğindeki Adana heyeti resmen Ankara’ya çıkarma yapmıştı. Sadece 5 Ocak Gazetesi’nin yer aldığı Adana çıkarmasında heyet ilk önce AB Bakanı Ömer Çelikl’le daha sonrada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile bir araya gelmişti. Görüşmelerin ardından Adana’da bazı yatırımların yapılmasına hız verildi. Yaşanan gelişmelerden sonra kent kamuoyunda ‘O ruh büyüyor’ algısı oluştu
Ekonomi Haberi
Adana'nın Ankara çıkarması işe yaradı...

İLK MEYVESİNİ VERDİ

‘Ankara çıkarması’ ile tabir edilen görüşmelere Adana Valisi Mahmut Demirtaş kaptanlık etmişti. Görüşmelere AK Parti MKYK üyesi ve Adana Milletvekilli Tamer Dağlı, Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Mehmet Şükrü Erdinç, Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İlçe Belediye Başkanları, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katılmıştı. Toplantıda Adana’nın sorunları AB Bakanı Ömer Çelik’e aktarıldı. Bakan Çelik Kozan-Mansurlu yolunun yapılması için gerekenin yapılacağını söyledi. Kısa bir aradan sonra sorunun çözülmesi için düğmeye basıldı.

MUHTAR VE VATANDAŞLARLA BULUŞUYOR

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Muhtarlarla ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinliyor ve çözüme en kısa sürede kavuşması için kolları sıvıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi Adanalı Muhtarlarla bir araya gelen Vali Demirtaş, halkla iç içe olarak çözüm odaklı çalışmalar oluşması için bire mücadele veriyor. Mahallelerdeki sorunları direk muhatabından dinleyen Adana Valisi Demirtaş, gereken talimatları anında veriyor. Adanalılık ruhu gittikçe büyüyen kentte dinamiklerin birlikte hareket etmesi büyük umutları beraberinde getiriyor.

STK’LAR İLE DE BİR ARAYA GELMELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Demirtaş’ın bu çalışması kamuoyu tarafından takdirle karşılanıyor. Geçmiş yıllardaki gücünü yakalamak ve kabuğunu kırmak isteyen Adana yakaladığı bu ruhu kaybetmek istemiyor. O yüzden Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın sık, sık muhtarlarla bir araya geldiği gibi STK’larla da bir araya gelmesi bekleniyor. Kent ekonomisine ve sanayisine büyük katkı sağlayacak bu görüşmelerin Anakara’da büyük ses getireceği ifade ediliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana'nın, Ankara, çıkarması, işe, yaradı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri