Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 15:21
 
Adana'nın SÖZLÜSÜ Sevdiğinin gününü kutladı...
Siyaset Haberi
Adana'nın SÖZLÜSÜ Sevdiğinin gününü kutladı...

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise yenilmez ve mağlup edilemez Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesinde Adana'nın önemli bir yere sahip olduğunu kaydederek, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Atatürk'e bağımsızlık mücadelesinden 8 ay önce kurtuluş ilhamını veren şehir olan Adana, Cumhuriyeti temellendiren, büyük kahramanlıkların destanını yazan şehirdir. 5 Ocak Adanalıların dimdik duruşunun destansı gösterişinin günüdür. 5 Ocak, gücünü sömürgecilikten alan Fransız işgalcilerine ve onların yerli müttefiki olan bir devlet kurma vaadiyle aldattıklarını Ermenilere karşı onurlu duruşumuzun adıdır. 5 Ocak, Birinci Dünya Savaşı esnasında yenilmiş sayılan bir milletin yok edilmek, tarihten silinmek istenişi karşısında aziz milletimizin milli mücadele, bağımsızlık ruhuyla düşmanı boğduğunun sembolüdür.

Adanalılar, en zor şartlarda, yokluk ve darlık içindeki hallerde bile bu milletin fertlerinin neleri başarabileceğini göstermiştir.

Dün harici düşmanların, dahildeki işbirlikçi hainlerin oyunlarını, tuzaklarını bozan Adanalılar, bugün de aynı bilinç içinde birlik ve beraberliklerini korumaya, kardeşliklerini yaşatmaya azmetmişlerdir. Dün zillete boyun eğmeyen bu milletin evlatları, bugün de zillete geçit vermeyeceklerdir. Beş yıllık görev süremizde Atatürk'e kurtuluş ilhamı veren şehrimizde, kırk yılda yapılamayanları yapmış, hayal edilemeyen hizmetleri milliyetçi ve üretken belediyecilik anlayışıyla hayata geçirmiş olmanın haklı gururunu taşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Milli Mücadele Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Adana'da tarih yazan Kara Fatma, İbo Osman, Sinanpaşa, Şeyh Cemil Nardalı, Gani Girici, Gizik Duran, Ahmet Remzi Yüreğir ve daha nice kahramanları rahmetle, minnetle anıyor, onların bizlere bıraktığı emaneti sonsuza dek koruyacağımıza söz veriyor, bütün Adanalı hemşehrilerimin Kurtuluş Bayramını kutluyorum." 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana'nın, SÖZLÜSÜ, Sevdiğinin, gününü, kutladı..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri