Haber Detayı
31 Ağustos 2020 - Pazartesi 17:05
 
Adana resmen yandı kavruldu!
Yaşam Haberi
Adana resmen yandı kavruldu!

Ülke genelinde etkili olan sıcak hava Adana'da da etkisini gösterdi.Termometrelerin 40 derecenin üstünü gösterdiği illerde, sıcaktan bunalan vatandaşlar serinlemek için parkları ve gölgelik alanları tercih etti.

 


KARABÜK'TE TERMOMETRE 40 DERECEYİ GÖSTERDİ


Karabük öğle saatlerinde aşırı sıcak havanın etkisi altına girdi. Yükselen sıcaktan bunalan vatandaşlar ise serinlemek için gölgelik aradı. Kavurucu sıcaklarda dışarıda olan vatandaşlar, ağaç altlarında oturarak serinlemeye çalıştı. Serinlemek isteyen bazı vatandaşlar ise çeşme başlarına geçerek elini yüzünü yıkayıp su içti.

 

 

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN SICAKLIK UYARISI

 

ADANA'da, hafta sonundan bu yana etkili olan sıcak hava, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kentte hava sıcaklığı 39 derece ölçülürken, güneş altındaki termometreler, 43 dereceyi gösterdi. Kent dışından gelenler ise Adana'nın sıcağında nefes almakta zorlandıklarını söyledi. Çukurovalı yazar Yaşar Kemal'in romanlarına konu olan 'sarı sıcak'lar, Adana'da günlerdir etkili olmaya devam ediyor. Kentte sıcaklık 39 derece ölçülürken, saat 13.00'te Atatürk Parkı'ndaki termometreler, 43 dereceyi gösterdi. Birçok kişi, zorunlu hallerde dışarı çıktığını belirtirken, dinlenmek için gölgedeki bank ve ağaç altlarını tercih etti. Sokak hayvanlarının ise beslenmek ve uyumak için yuvalarına çekildiği görüldü.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri