Haber Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 10:32
 
Adana Şehir Tiyatrosu'na 5 ödül
Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 5 dalda ödüle layık görülerek, önemli bir başarıya imza attı.
Kültür Haberi
Adana Şehir Tiyatrosu'na 5 ödül

17. Direklerarası Seyircileri Adana-Gaziantep-Mersin Tiyatrolarının Ödül Takdim Töreni Çukurova Üniversitesi Afife Jale Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.  3 ildeki tiyatro ve tiyatrocuların değerlendirilmesi sonucu verilen 40 ödül sahiplerini buldu.
Direklerarası Seyircileri’nin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri, 2016-2017 Tiyatro Sezonunda Adana, Gaziantep ve Mersin’de sahnelenen oyunları seyrederek; Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde değerlendirdi. Halk Jürisi oyunlar, oyuncular ve tiyatrolar arasından ödüle layık bulduklarını belirledi.

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE 5 ÖDÜL

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 5 dalda Direklerarası Seyirci Ödüllerini alması memnuniyet yarattı.  Ah Bu Evlilik isimli oyun ile Prof. Cahangir Novruzov 'En İyi Yönetmen Ödülü’nü aldı. Dramaturg Seyfettin Erol 'En İyi  Dramaturgi Ödülü’ne, Cevher Hikmet Güzey En İyi Erkek Oyuncu Ödülüne ve Nimet Görkem Kayar 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü almayı haketti   

DİKİLİTAŞ'A EMEK ÖDÜLÜ

Tiyatro sanatı için yaptığı önemli çalışmalarından dolayı Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni ve Altın Koza A.Ş. Genel Müdürü İsmail Diklitaş, 'Direklerarası Seyircileri 2017 Emek Ödülü’ne layık görüldü.Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün destekleri ile Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının ödenekli tiyatrolar yapısına kavuşması ve profesyonel kadrolaşması yolunda olağanüstü çalışmaları nedeniyle Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni, Altın Koza A.Ş. Genel Müdürü İsmail Dikiltaş, Direklerarası Seyircileri 2017 Emek Ödülü’nü aldı.

BAŞKAN SÖZLÜ’YE TEŞEKKÜR

Böylesine önemli bir ödüle layık görüldüğü için gururlu olduğunu belirten İsmail Dikilitaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün tiyatroya verdiği önem sonucunda, Adana Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nun ivme kazandığını ve başarılara imza attığını söyledi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri