Haber Detayı
15 Şubat 2015 - Pazar 11:10
 
Adana Ülkü Ocakları TÜBİTAK yarışmasında!
Adana Ülkü Ocakları Tübitak yarışmasına ses getirecek 2 proje ile katıldı.
Eğitim Haberi
Adana Ülkü Ocakları TÜBİTAK yarışmasında!

Eğitim ve bilimsel alanlarda yaptığı çalışmalarla; Ülke genelinde ve Adana kamuoyunda takdir toplayan, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Sayın Yunus UZUNLULAR, eğitim ve öğretime verdiği değeri bir kez daha göstermiş oldu.

Bugüne kadar teşkilatına ve medyaya yaptığı açıklamalarda; Ülkücü gençliğin sokaktan, kavgadan,kargaşadan ve kaostan uzak kalarak sahip olduğu enerjiyi eğitime harcayacağını belirten Yunus UZUNLULAR nezdinde, bu yıl 46.sı düzenlenecek olan “TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri” arası Proje Yarışması’na Adana Ülkü Ocakları olarak nitelikli 2 proje ile katılım sağlandı.

12 aylık yoğun bir çalışmanın ardından Adana Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan bilimsel projeler, biri BİLGİSAYAR alanında,diğeri ise FİZİK alanında olmak üzere “TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri” arası Proje Yarışması’na gönderildi.

Türkiye’nin geleceğinde ürettikleri bilimsel projelerle söz sahibi olacak,Ülkü Ocak’lı Fen lisesi öğrencilerine çalışmalarından dolayı teşekkür eden ve başarılar dileyen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanı Yunus UZUNLULAR, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Yüce Allah’ın Kur’an-ı Kerim’deki ilk emri “OKU” Emridir. Dolayısıyla;

Ülkücü Gençliğin asıl gayesi de okumaktır. Bu ülkeyi sahiplenecek ve yönetmeye talip olacak her bir kardeşimin görevi öğrendikleri bilgileri parlayan bir yıldız misali ulaşmayan yerlere ulaştırmaktır. Bu Ülkücü kardeşlerimizin asli ve ana görevidir. Hülasa, Ülkü Ocakları 21.YY Türk devletine yakışır eğitim ve bilim yuvasıdır.

Bu çerçevede gece gündüz demeden çalışarak her yıl geleneksel olarak düzenlenen TÜBİTAK ortaöğretim arası öğrenci yarışmasına bu yıl proje göndenen değerli kardeşlerimi,kutluyor gözlerinden öpüyorum. Emeklerinin karşılığı olarak birincilik kürsüsünde yerlerini alacaklarına canı yürekten inanıyorum.

Unutulmamalıdır ki; Türk gençliği karşısına çıkan zehirli fikirleri her daim eğitim yoluyla yok edecektir. Adana Ülkü Ocakları olarak da Türk Gençliği’nin eğitim bilincini daha ileri taşımak amacı ile yoğun bir şekilde çalışmaktayız. Bu yolda adım adım yürüyoruz ve bir gün arkamıza dönüp baktığımız zaman,eğitim ve bilim aşkı ile yanıp tutuşan Türk gençliğinin başarıdan başarıya koştuklarını görünce yaşayacağımız mutluluk tarif edilemeyecektir.
Saygılarımla

Yunus UZUNLULAR
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı 
Adana İl Başkan

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri