Haber Detayı
12 Şubat 2015 - Perşembe 09:57
 
Adanalı öğrencilerin başarısı
Avrupa Birliği bakanlığına ait Erasmus+ programı çerçevesinde KA2 stratejik okul ortaklıkları kapsamında Sarıçam Bilge Kağan Ortaokulu adına başvurulan proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul gördüğü bildirildi.
Eğitim Haberi
Adanalı öğrencilerin başarısı

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “THANK YOU FOR MUSIC, FOR EUROVISION isimli projemizin ortakları; İngiltere, İrlanda,İtalya,Polonya ve Türkiye'dir.2 yıllık yürütme süreci olan projenin çalışma takvimine göre ilk toplantı ziyareti İngiltere'nin başkenti Londra'da gerçekleşmiştir.Gerekli bilgi alışverişi yapılmış ve önemli verimli kararlar alınmıştır.”denildi.

Açıklamada ayrıca, bundan sonraki çalışmanın  Mayıs ayında Polonya'da gerçekleşeceği ve tüm proje ortakların Türkiye ve Adana ziyaretleri ise Şubat 2016 da gerçekleşeceği bildirildi.

Sarıçam Bilge Kağan Ortaokulu proje öğrencileri “Amacımız yetenekli öğrencilerin kendilerini müzikle ifade etmelerini sağlamak, farklı kültürleri tanımalarına yardımcı olmak ve hoşgörü anlayışı ile yoğrulmalarını gerçekleştirmektir.  Bu amaç çerçevesinde Türkiye'yi ve Adana'yı en iyi şekilde tanıtmayı hedefliyoruz” dediler

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri