Haber Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 11:08
 
Afrin'de son durum!
Zeytin Dalı Harekâtı’nın 7. gününde devam ediyor... Genelkurmay 13 uçağın Afrin'deki 23 hedefi imha ettiğini, öldürülen terörist sayısın 343'e yükseldiğini duyurdu. Sağlık bakanı Ahmet Demircan ise "14 kaybımız var, 3'ü Türk askeri, 11'i ÖSO mensubu" dedi...
Gündem Haberi
Afrin'de son durum!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ( TSK) Özgür Suriye Ordusu ( ÖSO) unsurlarıyla birlikte gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekâtı’nda, 6’ncı gün geride kalırken bölgeden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... TSK ve ÖSO güçlerinin, zorlu hava koşullarına rağmen 7 noktada kara ve hava operasyonlarına devam ettiği, Afrin kent merkezini çembere almaya başladığı öğrenildi. Genelkurmay öldürülen terörist sayısını 343 olarak açıkladı. SAğlık Bakanı Demircan, 14 kaybımız olduğunu bunlardan 3'ünün Türk askeri kalanların ÖSO mensubu olduğunu duyurdu... Uçaklar Afrin'i yeniden vuruyor... İşte Afrin'den son haberler...

10:55UÇAKLAR YENİDEN VURMAYA BAŞLADI

Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis Gülbaba Karakolu yakınlarında belirlenen hedeflere yönelik hava bombardımanına başladı.

10:4014 KAYBIMIZ VAR.. 3'Ü TÜRK ASKERİ

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Afrin operasyonuna katılan askerlerle ilgili son dakika flaş açıklamalar yaptı. Bakan Demircan, "14 kaybımız var, 3'ü bizim askerimiz diğerleri ÖSO'dan..." dedi. Zeytin Dalı Harekatı'nda yaralanan, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören askerleri ziyaret eden Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, durumu ağır olan askerin olmadığını, 130 yaralının 82'sinin taburcu edildiğini belirtti.  

 
10:35KİLİS'TEN TOPLAR YENİDEN ATEŞLENDİ

İhlas Haber Ajansı: Kilis'te konuşlu fırtına obüs topları ile roketlerin sınırın güneyindeki YPG'nin terör mevzilerini bu sabah yeniden vurdu...

10:30ÖSO: YENİ CEPHE AÇACAĞIZ

TSK'nın Afrin'e yönelik olarak başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bünyesindeki Sultan Murat Tümeni'nin komutanı olan Albay Ahmed Osman, Suriye içerisinden Afrin'e doğru yeni bir cephe açmaya hazırlandıklarını ve Tel Rıfat çevresindeki köyleri ele geçirmeyi hedeflediklerini söyledi. Osman, "Kötü hava koşulları nedeniyle savaşçılar kolay hareket edemiyorlar. PKK'lı teröristler mevzilerini güçlendirmeye devam ediyor. Keskin nişancıları ve yüksek teknolojili silahları var. Cephe hattına çok sayıda mayın döşemiş durumdalar" dedi.

10:25PKK CESETLERİNİ BİLE TOPLAMIYOR

Afrin'de ağır kayıplar veren PKK/YPG öldürülen teröristlerinin cesetlerini bile toplamıyor. “Kırsaldaki çatışma alanlarında her yer ceset dolu” diyen ÖSO komutanlarının verdiği bilgiye göre PKK, ölüleri araziden toplama gereği bile duymuyor.

09:15KÖYLÜLERE ZEHİRLİ YEMEK TALİMATI

Afrin’de yürütülen istihbarat çalışmaları sonucu sinsi bir tuzak daha ortaya çıkarıldı. PKK bölgedeki bazı köylerde halka ‘zehirli yemek’ talimatı verdi. Köylülerden, Özgür Suriye Ordusu savaşçılarına ‘ikram’ görüntüsü altında içine zehir katılmış yemek göndermelerini isteyen teröristlerin bu talimatı, güvenlik birimlerince fark edildi. Bu nedenle sahadaki birliklere, “Türkiye’den gönderilenler hariç, tüm ikramları geri çevirin” emri verildi. 

08:25TSK: 343 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre Hava Kuvvetleri'ne ait 13 savaş uçağı gece boyunca Afrin'deki 23 hedefi imha etti. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında öldürülen terörist sayısı 343 terörist etkisiz hale getirilmiş oldu.

AFRİN'E ÇEMBER HAREKATI: Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı savaş uçakları kritik bölgeleri havadan vurmaya devam ederken, kara harekâtı ile de Afrin kent merkezi çembere alınıyor. TSK ve ÖSO, batıda Harmanlık, Ömer Uşağı, Rajo ve Adah Manli, kuzeyde Marsava cephelerinde, doğuda Mare hattı ve güneyde İdlib sınırındaki Simon Kalesi’nden Afrin’e doğru ilerledi. 

BAFELYUN OPERASYONU BAŞLADI: Birlikler, Türkiye’ye yönelik roket ve havan saldırılarının yapıldığı Bafelyun Tepesi’ndeki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için dün sabah harekete geçti. Azez kırsalında ve Kilis’in karşısında yer yer çatışmaların devam ettiği Bülbül ve Racu köylerinde, 3 PYD’li silah ve mühimmatları ile yakalandı.

PYD KONVOYUNA JETLER SÜRPRİZ YAPTI: TSK, terör örgütü PYD’nin Menbiç’ten Afrin’e takviye güç kaydırma hamlesini, düzenlediği hava operasyonuyla engelledi. Zeytin Dalı Harekâtı’nın hedefinde olan teröristlere destek için Menbiç’ten yola çıkan 15-20 araçlık PYD konvoyu, Münbiç’in batısındaki Al Yeşil ve Umcalud köyleri yakınlarında Türk savaş uçakları tarafından vuruldu. Havadan bombalanan 2 bölgede en az 10 PYD’linin öldüğü ve çok sayıda teröristin yaralandığı ifade edildi. Görgü tanıkları, araçlardan çıkan PYD militanlarının kaçtığını söyledi.

10 BİN TERÖRİSTİ AFRİN'E GÖNDERME PLANI: Afrin’de kıskaca alınan PYD’nin Münbiç, Kuzey Irak, Haseke ve Rakka’da silah ve bomba eğitimi verdiği yaklaşık 10 bin teröristi rejim bölgesi olan Nubul Zehra Beldesi üzerinden Afrin’e kaydırmayı planladığı öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afrin'de, son, durum!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri