Haber Detayı
09 Eylül 2017 - Cumartesi 11:03
 
Ahmet Bozan'dan çok sert açıklama...!
Spor Haberi
Ahmet Bozan'dan çok sert açıklama...!

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan adayı Dr. Ahmet Bozan 08.09.2017 tarihinde saat 18.00’da yapılması kararlaştırılan ASKF Yönetim Kurulu toplantısının yapılmayarak kararın erkenden alınmasına ve ASKF binasının toplantı saatinde kilitlenmesine sert tepki göstererek:
‘’ Bugün telefonumuza AdanaASKF den saat 13.11 itibariyle, yönetim kurulu toplantısı olduğunu belirten sms aldığını ve her zaman rutin hale gelen bu sms’e istinaden toplantıya gittim. Saat 18.00’da ASKF binası önüne geldiğimde binanın kilitli olduğunu ve kimsenin olmadığını gördüm. Bunun üzerine Sayın Ali Gülleri’yi 18.03 ve 18.04’te aradım, cevap vermedi. Sonra 18.05’te Genel Sekreter Sayın Zeki Aysan’ı aradığımda toplantının erken bitirildiğini, kararın erken alınıp 27 Eylülde seçim kararı aldıklarını ve hemen çıkıldığını beyan etti. Ben kendilerine bunun yanlış olduğunu, belirlenen saatte yapılması gerektiğini beyan ettim. ASKF Binasında kamera kayıtlarının olduğunu ve kimlerin kaçta binayı terk ettiği açıkça ortadadır. 
Gelinen bu noktada ASKF Seçimlerinin kulüplerimiz için çok önemli olduğunu ve böylesine önemli bir kararın hemen alınması; daha kötüsü yönetim kurulunun toplanıp karar almadan bu gün sabah itibariyle seçim tarihinin ve yerinin basına ve sosyal medyaya ulaştırılması Yönetim Kurulumuza hakarettir. Başka bir ASKF mi var sorusunu gündeme getirmesine neden olur. 
Seçim kararı alırken ve seçime giderken ASKF Başkanının adil ve adaletli olması ve süreci yasal çerçevede götürmesi gerektiğini hatırlatmak isterim. Yangından mal kaçırır gibi kararlar almak Sayın Başkana yakışmadı. Bu kararın iki aday arasında yönetimde neticelendirilmesi şarttır. İki Adayın da seçime eşit şartlarda girmesi ve mevcut yasalara uyması kanuni bir zorunluluktur. Ama maalesef sayın başkan bu konuda doğruları uygulamamakta ve yanlış yolda ilerlemektedir.
ASKF Seçimleri, yeri ve tarihi adaylar arasındaki mutabakattan sonra belirlenmesi gerekirken Sayın Başkan tamamen keyfi uygulamalar yapmakta ve işbirliğinden kaçmaktadır. Sayın Gülleri’yi mutabakattan kaçmamaya ve kulüplerimize şeffaf olmaya davet ediyorum. Unutulmamalıdır ki ASKF’nin gerçek sahibi ASKF Başkanı değil; amatör spor kulüpleridir ve öylede kalacaktır.
Kamuoyuna saygılarımla."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahmet, Bozan'dan, çok, sert, açıklama...!,
Haber Videosu
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri