Haber Detayı
10 Şubat 2015 - Salı 00:16
 
Ailesi "HIRSIZ" suçlamasına tepki gösterdi
DANA'da girdiği evin sahibi 54 yaşındaki Sezai Yakıt tarafından öldürülen 20 yaşındaki Aytekin Akyol'un ailesi, oğullarının hırsızlık suçundan sabıka kaydının olması nedeniyle 'hırsızlık' iddiasında bulunulduğunu ileri sürdü.
Asayiş Haberi
Ailesi

Merkez Seyhan İlçesi'nin Mıdık Mahallesi'nde 5 Şubat'ta meydana gelen olayda, Almanya'dan tatile gelen Sezai Yakıt, kardeşi Hasan Yakıt ile birlikte üst katta otururken, aşağıdan ses geldiğini duyup kontrol etmek istedi. Yatak odasındaki av tüfeğini yanına alan Sezai Yakıt ile kardeşi Hasan Yakıt, aşağıya indiğinde, eve giren Aytekin Akyol ile burun buruna geldi. Ev sahiplerini karşısında gören Akyol, belindeki tabancayı çekti. Bu sırada Sezai Yakıt da pompalı tüfeği ateşledi. Akyol olay yerinde hayatını kaybederken, Sezai Yakıt ise tutuklandı.

Aytekin Akyol'un annesi Nurcan Uçak ile babası Aydın Akyol, oğullarının 'hırsız' denilerek itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını ileri sürdü. Oğlunun hırsızlık suçundan sabıka kaydı olması nedeniyle suçlandığını iddia eden anne Nurcan Uçak, "Benim oğlumu oraya arkadaşı götürmüş. O şahsın kim olduğu bulunursa olay ortaya çıkacak. Oğlum, hırsızlığa gitse o saatte mi gider? Gündüz vakti hırsızlık yapılmaz. Oğlumla birlikte bizim de itibarımızı zedeliyorlar" dedi. Baba Aydın Akyol, "Oğlumun sabıka kaydından hırsız olduğu kanaatine varılıyor. Öldürenlerin de sabıka kayıtları çıkartılsın, onların da uyuşturucu ticaretinden sabıkası var. O da çıkartılsın" diye konuştu.

EŞİM TUZAĞA DÜŞÜRÜLDÜ

Vatani görevini yaptığı sırada izine gelip geri dönmeyen Aytekin Akyol ile olaydan bir saat önce telefon görüşmesi yaptığını belirten 2 aylık hamile eşi Makbule Akyol, şöyle konuştu:

 

"Ben evde değildim, öğleden sonra saat 14.00 sıralarında telefonla konuştum. Evde olduğunu damdaki güvercinleri yemlediğini söyledi. Saat 15.30 gibi arkadaşı ile evden ayrılmış.  Akşam 19.00'da gecikince merak edip aradım. Telefona polis çıktı, telefonun kime ait olduğunu, anne ve baba adını filan sordu. Neden sorduklarını öğrenmek istedim. Bana önemli bir şey olmadığını telefonu düşürdüğünü ve Hürriyet Karakolu'na gidip almamı söylediler. Ben de annesi Nurcan'a arayıp, durumu söyledim. Birlikte karakola gittik. Oradan Emniyet Müdürlüğü'ne gitmemizi istediler. Emniyete gittik, tekrar karakola yönlendirildik. Biz eşimin öldüğünü saat 21.00 sıralarında öğrendik. Onu oraya kim götürdü, kimle birlikte gitmişlerse o arkadaşı bulunurca cinayetin nedeni ortaya çıkacak. Eşim hırsız değil tuzağa düşürüldü."

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri