Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 23:57
 
AK Parti Adana İl Başkanından Karalar'a sert ifadeler!
Siyaset Haberi
AK Parti Adana İl Başkanından Karalar'a sert ifadeler!


“Belediyenin geliri, ASKİ'nin gelirleriyle birlikte 160 milyon lira.. Sayın Başkan, şimdi 160 milyon lirayla, işçinin alın terinden daha önemli hangi ödemen var ki, bayram arefesinde çalışanları mağdur ediyorsun? İşçileri yanlış bilgilendirerek tahrik ediyorsun..
Ayrıca, seçim meydanlarında işçinin alın teri kurumadan parasını ödeyeceğini, işçi dostu olduğunu söylemiştin.. Şimdi işçileri çıkardığını ve çıkarmaya da devam edeceğini söylüyorsun.. O zaman işçi dostu olduğunu söyleme.. 
Daha önce de, 160 milyon lira nereye gidiyor.Bunu açıkla ki Adanalı gerçekleri öğrensin demiştik.. Ama açıklamıyorsun.. Ya da açıklayamıyorsun. 
Sayın başkan, geldiğiniz 4 aydan beri belediyenin borçlarından bahsediyorsun ve ağlıyorsun. Artık ağlamayı bırak, icrata başla.. İnsanlar sana ağlayasın diye değil, hizmet edesin diye oy verdi.. Görünen o ki sen görev süren boyunca hep ağlayacaksın..
Ayrıca bugün yapılan oturumda salona niye işten çıkarılan işçiler değil de sayın başkan senin 'mevsimlik işçiler' dediğin kişiler geldi.. Bu insanları kim hangi amaçla çağırdı? Bunu yapanların amacı bu insanlarla Meclis Üyelerini karşı karşıya mı getirmekti? Neyi amaçladınız? Bun da açıklayın ki, kamuoyu bilgilensin..
Bilindiği üzere, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bugün gergin ve küfürlü geçen oturumda, Zeydan Karalar’ın 169 milyon liralık borçlanma talebi Cumhur İttifakı’na mensup Meclis üyelerinin oylarıyla reddedilmişti..
Bu gelişme üzerine Başkan Karalar, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerini işçi maaşlarının ödenmesinin önüne geçmekle suçlamıştı..
Bugün karar mecliste kabul edilerek geçseydi, yarın kredi alınıp işçi ödemelerinin yapılması mümkün müydü.? 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri