Haber Detayı
04 Temmuz 2017 - Salı 12:16
 
AK Parti Adana'nın TORPİLLİ FETÖ KAYYUMLARI...!
FETÖ/PDY Terör örgütünün hani 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü arifesinde el konulan FETÖ ŞİRKETLERİNE atanan kayyum ve avukatların torpilli ve aynı zaman da tartışmalı isimler olması Adana gündemine bomba gibi düştü...
Ajans ÖZEL Haberi
AK Parti Adana'nın TORPİLLİ FETÖ KAYYUMLARI...!

FATOŞ GÜRKAN KAYYUM OLARAK ATANDI

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlayan FETÖ operasyonları kapsamında gündeme AK Parti Eski Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan'ın Pennsylvania ziyaretinde terör örgütü lideri M. Fetullah Gülen ile çekilmiş resimleri düşmüştü. Normal şartlarda tesettürlü olmayan GÜRKAN'IN bu ziyarette başını örtmesi ve el pençe bir şekilde terörist Gülen'in huzurunda duruş göstermesi büyük tepkilere neden olmuştu. Ancak bu resmin gündeme gelmesi ve Gürkan'ın Terörist Gülen ile bu derece yakın bir görüntü içerisinde olmasına rağmen FETÖ'den dolayı el konulan Adana'daki şirketlere kayyum olarak atanmasını engellemedi. Gürkan, 15 Temmuz sonrasında yapılan FETÖ operasyonlarının gölgesinde ciddi bir ücret karşılığında FETÖ'den el konulan şirketlere KAYYUM OLARAK atandı!

AK PARTİ YÜREĞİR İLÇE BAŞKANI DA AVUKAT OLARAK ATANDI

Adana'da FETÖ soruşturmalarının her geçen gün çok ciddi iddialarla sağlıksız bir şekilde yapılmasına dair görüşler sıcaklığını korurken, el konulan şirketlere AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı ve aynı zaman da Yüreğir Belediye Meclis Üyesi olan Av. Ahmet Çözer isminin avukat olarak atanması büyük tepkilere neden oldu. Çözer'in suya sabuna dokunmayan bir İlçe Başkanlığı yapmasına, döneminde Yüreğir'de AK Parti'nin sürekli oy kaybetmiş olmasına aldırmayanlar FETÖ'den dolayı el konulan şirketlere astronomik bir maaşla avukat olarak tayin edilmesine büyük tepki gösteriliyor. Çözer 15 Temmuz sonrasında başkanı olduğu Yüreğir İlçe Teşkilat binasını demokrasi mitingleri sürecinde ve 15 Temmuz gecesinde açmamakla eleştirilmişti, ayrıca İstanbul'da mesleği gereği  bir davaya katılmak üzere gittiğinde bir tankın önünde ZAFER İŞARETİ ile verdiği pozda RABİA İŞARETİNİN zıttı olması hasebiyle çok ciddi tepkilere neden olmuştu!

GÜRKAN’IN EŞİ ERHAN GÜRKAN’DA TORPİLLİ BAKANLIK MÜŞAVİRİ

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Fatoş Gürkan’ın eşinin Orman Bakanlığında eşinin torpili sayesinde hukuksuz bir atama ile Bakanlık Müşaviri olduğu Ulusal Gündem maddesi olarak basında yer almıştı. Erhan Gürkan’ın eşinin vekiliiği süresinde Adana’da bürokratik atamalar başta olmak üzere bir çok konuda etkin bir şekilde Adana’ya müdahale ettiği konuşulmuş ve Fatoş Gürkan’ın bir daha vekil adayı gösterilmemesinin önünde ki en büyük neden olarak lanse edilmişti.

AHMET ÇÖZER’İN EŞİ GAYRİ RESMİ HASTANE MÜDÜRÜ(!)

Öte yandan FETÖ’DEN el konulan şirketlere avukat olarak atanan AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı ve Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Av. Ahmet Çözer’in eşi de Aşkın Tüfekçi Hastanesinde asaleten müdür yapılmaya çalışılıyor. Haber Merkezimize bu konuda gelen duyumlar arasında ise asaleten müdürlük kadrosu olmamasına rağmen hastane içinde birçok konuya Bayan Çözer’in eşinin siyasi gücünü kullanarak müdahale ettiği bilgileri bulunuyor.

FİKRET YENİ BU KONUDA NEDEN MÜDAHİL DEĞİL

Tüm bu gelişmelerin AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin bilgisi dışında olduğu kabul görecek bir durum olmamakla beraber, Yeni’nin yaklaşan kongreler öncesinde zaten üzerinde bulunan birçok iddialar noktasında bu konulara neden müdahil olmadığı kafalarda soru işaretleri uyandırıyor. AK Parti Adana’da Ahmet Çözer ve Fatoş Gürkan isimlerinden başka isim yokmuş gibi birçok makamı bu isimlere vermenin mantıklı bir açıklamasını AJANS ADANA olarak Sayın Yeni’den kamuoyu adına bekliyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Adana'nın, TORPİLLİ, FETÖ, KAYYUMLARI...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri