Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 09:52
 
AK Parti'de ABDULLAH ÇALIŞKAN seferberliği!
Siyaset Haberi
AK Parti'de ABDULLAH ÇALIŞKAN seferberliği!

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için süpriz bir ismi yeniden siyaset sahnesine çıkarma çalışmalarına hız verdi.

AK PARTİ KURUCUSU ABDULLAH ÇALIŞKAN

AK Parti Adana Büyükşehir Adaylığı için Eski Adana Milletvekili ve ERDOĞAN'IN AK Parti'yi kurduğu zaman en yakın isimlerinden birisi olan Abdullah Çalışkan isminin AK Parti Genel Merkezinde Adana için büyük oranda Aday gösterilmesi noktasında hazırlıkların tamamlandığı iddia ediliyor.

İSMİ HEYECAN UYANDIRDI

Abdullah Çalışkan isminin yeniden AK Parti ile anılmasıyla birlikte Adana'da çok ciddi bir heyecan dalgası dalgalanmaya başladı. 2014 Yerel seçimlerinde MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı gösterilen ve şimdiye kadar MHP'nin Seyhan'da aldığı en yüksek oy oranını alan Abdullah Çalışkan yıllarca Adana'da Milli Görüş siyasetinin Lideri olarak gösterilmiş ve her bölgede çok ciddi karşılık görmüştü. 

ADAY OLURSA AÇIK ARA KAZANIR

Abdullah Çalışkan isminin yıllar sonra AK Parti'de yeniden gündeme gelmesi AK Parti tabanında küskünleride heyecanladırdı. Aday gösterilmesi durumunda seçimleri açık ara kazanacağına inanan binlerce Adanalı bu adaylığın gerçekleşmesini bekliyor. Özellikle siyaset tarihimizde 1 MART TEZKERESİ olarak geçen olayda takındığı radikal ve dik duruşla ABD Karşıtı olarak bilinen Çalışkan Adana'nın kozmopolit yapısına en uygun aday olarak gösteriliyor... 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti'de, ABDULLAH, ÇALIŞKAN, seferberliği!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri