Haber Detayı
01 Mayıs 2018 - Salı 13:43
 
AK Parti'de Mehmet Sağlam heyecanı
Siyaset Haberi
AK Parti'de Mehmet Sağlam heyecanı

AK Parti Adana Eski İl Başkanı ve 1 Kasım 2015 seçimleri Milletvekili Adayı Av. Mehmet Sağlam'ın 27. Dönem Milletvekilliği Genel seçimleri için yeniden partisinden aday gösterilmesi bekleniyor. 

HABER ANALİZ: ERCAN YILMAZ

1 KASIM SEÇİMLERİNDE FARKINI ORTAYA KOYDU

Sağlam Adana siyasetinin uzun yıllardır en önemli isimlerinden birisi olarak gündemde her zaman yerini korudu. Özellikle Yüreğir siyasetinde önemli bir isim olan Sağlam'ın taban gücü ise tartışılmaz bir şekilde aktif olduğu her seçimde ortaya çıktı. 7 Haziran seçimlerinde partisinin Adana'da yaşadığı büyük oy kaybının telafi edilmesinde hemen akabinde yapılan 1 Kasım seçimlerinde aday olması en büyük etkenlerden birisiydi. Özellikle her iki seçim arasında kısa bir süre olmasına rağmen Yüreğir'de yaşanan oy artışı Mehmet Sağlam isminin tabanda ki karşılığını net bir şekilde ortaya koyuyordu...

Sonuçlar incelendiğinde 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri arasında AK Parti oylarının 21 BİN arttığı görülmektedir. Ancak bütün analizlerin dışında Mehmet Sağlam isminin sadece doğulu veya bir kesim üzerinde etkin olduğu savını çürüten birçok veriyi de gözler önüne sermek gerekiyor. 

Mehmet Sağlam 1 Kasım seçimlerinde MHP Kadın Kolları Başkanı Zeynep Acem ve beraberinde yüzlerce kişiyi AK Parti saflarına katmış ve bu katılımla Sağlam'ın özellikle MHP seçmeni üzerinde ki etkiside kendisini htirmişti. Yine Yüreğir'de CHP'nin önde gelen isimlerinin Mehmet Sağlam'a bu seçimlerde çok ciddi destek verdiğide o dönemde gündeme gelmişti.

SAĞLAM SEÇİMLERDE AK PARTİ'YE HEYECAN GETİRİR

Yıllardır AK Parti'de tabana dokunan ve taban siyaseti yapan siyasi zaafiyetini büyük oranda tek başına kapatabilecek bir isim olan Mehmet Sağlam, 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde partisinin 7 Haziran seçimlerinde 5 olan vekil sayısının 6 olmasında en büyük emeklerden birisine sahiptir. Gerek halk nezdinde ki etkin gücü gerekse AK Parti'nin içinde zamanla oluşan büyük küskünler ordusunu yeniden sahaya indirebilecek nadir isimlerden birisidir. Bu durum AK Parti'nin 24 Haziran seçimlerinde Adana'da büyük bir heyecan dalgasının oluşmasına zemin hazırlamaktadır. AK Parti tabanı Mehmet Sağlam isminin yeniden aday gösterilmesini büyük bir heyecan içerisinde bekliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti'de, Mehmet, Sağlam, heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri