Haber Detayı
10 Nisan 2017 - Pazartesi 11:30
 
AK Parti’nin önemli ismi Sarı’dan AJANS ADANA’ya ziyaret…
64. Hükümetin Çevre Ve Şehircilik Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Adana Milletvekili Fatma Güldemet SARI referandum çalışmaları kapsamında gazetemizi ziyaret ederek İmtiyaz Sahibimiz Ercan Yılmaz ile görüş alışverişinde bulundu.
Ajans ÖZEL Haberi
AK Parti’nin önemli ismi Sarı’dan AJANS ADANA’ya ziyaret…

“MESELE BİRLİK VE BERABERLİK”

Fatma Güldemet Sarı referandum sürecinde asıl meselenin siyaset olmadığını belirterek "Mesele memleket meselesi olduğu zaman 80 milyon olarak bir ve beraber hareket eden bir toplumuz"dedi. Sarı, "16 Nisan’da Türkiye’nin bekası için sandığa gideceğiz, belki de gittiğimiz en önemli seçim bu olacak, çünkü Türkiye’nin siyasi tarihini değiştirecek bir kararı evet mührünü basarak vermiş olacağız. Güçlü bir yönetim sistemiyle birlikte bundan sonra uzun vadeli hedefler yapan, 2023 - 2071 hedefine doğru daha hızlı büyüyen bir Türkiye inşallah gelecek nesillerimize hediye edilecek. Bu AK Parti meselesi değil, bu milliyetçi hareket meselesi de değil bu Türkiye’nin meselesi, biz bizden önceki veya bizden sonraki dönemlerde, bizden önce olduğu gibi siyasi istikrarın olmadığı bir Türkiye’de kaybeden her zaman vatandaşın olduğu bir Türkiye’de gelecek nesillerimizi yaşatmak istemiyoruz. O yüzdende güçlü bir yönetim sistemi gelmeli diyoruz, bunu sadece bugün bu tarihte söylemiyoruz. Türk siyasi tarihine dönüp baktığımızda, genel başkanlık, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı yapmış olan bütün aklımıza gelen siyasi liderler, rahmetli Menderes’inden Turgut Özal'ına, rahmetli Erbakan’ından Alparslan Türkeş'ine,  Muhsin Yazıcıoğlu’ndan Süleyman Demirel'ine yönetim kadrosunun başında bulunmuş olan, yani idarenin başına geçmiş olan herkes Türkiye’de bir yönetim sistemi değişikliğinin gerekli olduğunu ifade etmişlerdir" dedi.

“HAYIR, DİYENLER DE BİZİM, EVET DİYENLERDE”

Referandum sürecinde evet ve hayır taraflarının gergin bir seçim kampanyası yürüttüğüne dair iddialara da değinen Sarı, “ Vatandaşımız demokratik hakkı olan oy verme işlemini bütünüyle kişisel iradesi ile yapmaktadır. Ben şahsen HAYIR diyen vatandaşımızı ötekileştirmenin doğru bir mantık olmadığına inanıyorum. Nihayetinde o vatandaşlarımızın da kendisine göre nedenleri var ve biz o nedenlerin geçersiz olduğunu anlatıyoruz. EVET oyu vermeleri için inandığımız ve güvendiğimiz yolu anlatıyoruz. Bu ülkenin birliğe ve bütünlüğe ihtiyacı var, bölerek, kutuplaşarak veya ayrışarak asla BÜYÜK TÜRKİYE hedefine ulaşamayız. HAYIR oyu kullanacak olan vatandaşlarımızın 17 Nisan Sabahından itibaren AK Parti için söylenen ve endişe ettikleri hiçbir şeyin doğru olmadığını görecekler.

“REJİM DEĞİL, SİSTEM DEĞİŞİMİ”

Anayasa değişikliği ile birlikte özellikle CHP’nin yanlı ve kasıtlı bir algı çalışması haline getirdiği rejim değişikliği söyleminin bütünüyle safsatadan ibaret olduğunu kaydeden Sarı, Anayasanın ilk 4 maddesinin değişmediğini ve TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURUCU İRADESİNİN kesinlikle değişmediğini net bir şekilde ifade etti. Diktatör yakıştırmalarının da kesinlikle hiçbir somut dayanağının olmadığını belirten Sarı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin halkın önüne sandık konularak demokratik yollardan yapıldığını ve halkın kendisini yönetecek kişiyi seçmesiyle şekillenecek olan sistemin hangi diktatörlük anlayışıyla örtüştüğünü gerçekten merak ettiğini sözlerine ekledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’nin, önemli, ismi, Sarı’dan, AJANS, ADANA’ya, ziyaret…, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri