Haber Detayı
22 Kasım 2017 - Çarşamba 12:35
 
AK Parti Pozantı'da BYLOCK Skandalı...!
Siyaset Haberi
AK Parti Pozantı'da BYLOCK Skandalı...!

Adana’nın Pozantı ilçesindeki arsa işgalcisi AK Partili’nin İmam Hatip Lisesi yapılmasının neden önüne geçmeye çalıştığının belgelerine, çok çarpıcı bilgilere ulaşmaya devam ediyoruz. Baba Ramazan Demir’le oğlu Ali Demir’e ait ALGÖR ŞALGAMLARI’nın bünyesindeki bir cep telefonunda BYLOCK çıktığı, bunu da Ramazan Demir’in annesinin üstlendiği ve gözaltına alınıp bırakıldığı, halen de tutuksuz yargılanmakta olduğu ifade edildi. 
 
İMAM HATİP’E YÜRÜTMEYİ DURDURMA TALEBİ...
 
AK Parti Pozantı ilçe eski başkanı ve Belediye Başkan adayı Ramazan Demir’in babası Ali Demir, avukatı aracılığıyla imar planı bütünlüğünün bozulduğu gerekçesiyle İmam Hatip Lisesi yapılacak arsa üzerinde yürütmeyi durdurma kararı talep etti.  
Ulaştığımız belgede AK Parti Pozantı ilçe eski başkanı ve Belediye Başkan adayı Ramazan Demir’in babası Ali Demir'in, avukatı aracılığıyla hazine arazisi üzerine yapılacak İmam hatip lisesi inşaatını engellemek için öne sürdüğü gerekçeler kamuoyunu güldürecek nitelikte.Belgede küçük yaşta çocukların inşaat alanı yakınındaki cezaevini her gün görecekleri için psikolojilerinin bozulacağından bahsediliyor. Oysa lise öğrencileri 15-19 yaş aralığında ve şehirlerde okul etraflarında cezaevi, karakol, mezarlık v.b yerlerin olması şehir hayatının tabii akışı içinde gayet doğal. 
 
Belgedeki  bir başka iptal gerekçesinde yüksek gerilim hattının bu alandan geçtiği ve sağlığı olumsuz etkileyeceği belirtilmiş. Oysa yüksek gerilim hattı AK Parti İl Başkanı Fikret YENİ'nin ve Akparti Adana Milletvekili Tamer DAĞLI'nın girişimleriyle TEDAŞ-ENERJİ-SA ekipleri tarafından aylar öncesinde yer altına alınarak bu risk ortadan kaldırılmıştı. Belgedeki okul inşaatının iptal gerekçelerinden birisi de; alanın eğimli olması gibi komik bir iddia. O takdirde Türkiye de pek çok şehir ve kasabada eğimli arazilere yapılan okul ve benzeri arazilere izin verilmemesi gerekiyor. İnşaat sektöründe son derece gelişmiş olan ülkemiz imkanları sayesinde, Pozantı’daki İmam Hatip Lisesine yol yapamaması düşünülemez.
 
Mahkeme belgesindeki diğer bir iptal istemli gerekçe de ‘Taşımalı eğitimle bu okula öğrenci taşımanın uygun olmayacağı, servis sorunu olacağı’ iddiası. Halbuki taşımalı eğitim modeli devletimizin eğitim politikalarından birisi. Geçmiş yıllarda YİBO'lar kapatılmış ve daha az maliyetli olduğu için  taşımalı eğitime geçilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı en ücra köydeki öğrenciyi  okuluna taşıyıp, servis imkanı ve yemek imkanı sağlamışken Pozantı merkezde yapılacak olan bir okula öğrenci taşınmasının sorun teşkil edeceği komik bir iddiadan öteye geçemez.Sadece geçen yıl Pozantı'da köylerden gelen 326 öğrenci servislerle taşındı, Aladağ Öğretmenevi ile anlaşılarak hergün öğlen sıcak yemek imkanı sağlandı. 
 
HAZİNE ARAZİLERİNE ‘ÖZEL İLGİ’...
 
AK Parti Pozantı ilçe eski başkanı ve Belediye Başkan adayı Ramazan Demir’in babası Ali Demir, bahsi geçen araziye İmam Hatip Lisesinin yapılması gündeme gelene kadar işgalci olduğu hazine arazisinin ecri mislini yaklaşık 20 yıldır yatırmadığı ileri sürüldü. 
Hazine arazisine ait bu yere kaçak yayla evi yaptırdığı savunulurken, belgede iddia edilen ecri misilin yatırıldığı iddiası okul inşaatı gündeme gelince gerçekleştiği de öne sürüldü. 
 
Pozantı'da yaptığımız araştırmada Ramazan DEMİR ve  babası Ali DEMİR'in hazine arazilerine olan ‘özel ilgisinin’ bunlarla sınırlı olmadığı ortaya çıktı. 
 
2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den belediye başkanı adayı olan ve seçimi kaybeden Ramazan DEMİR’le eski bir siyasetçi olan babası Ali DEMİR'e ait olan ve yıllardır Pozantı'da faaliyet gösteren ALGÖR ŞALGAM FABRİKASI binasının tamamının da hazine arazisi üzerine kaçak yapıldığı iddia edildi. 
 
Ayrıca Pozantı'da Ramazan Demir ve babasına ait olan  Çağlayan Alabalık Tesisleri olarak bilinen restauranta ait 600 metrekarelik arazinin, Ramazan Demir'in ilçe başkanlığı döneminde bitişikteki orman alanının kepçeyle genişletilerek kendi arazilerine katmak suretiyle 1,5 dönüme çıkarıldığı, hatta o dönemde Orman İşletme Müdürlüğü'nün hazine arazisine dikmiş olduğu ceviz ağaçlarını kestikleri öğrenildi.
 
Pozantı-Aşcıbekirli köylülerinin "AK Partili eski Başkan İmam Hatip Lisesine engel oluyor" haberimiz üzerine haber merkezimize ulaştırdığı bilgiye göre, yaylalık ve değeri çok yüksek olan FENESE diye bilinen bölgedeki 12 dönümlük hazine arazisi de işgalci baba-oğlun eline geçmekten son anda kurtarılmış. İddialara göre; AK Parti Pozantı ilçe eski başkanı ve Belediye Başkan adayı Ramazan Demir’le babası Ali Demir'in hazine arazisini işgal ederek rant elde etme aşkı Pozantı sınırlarını da aşmışa benziyor.
 
AK Parti Pozantı ilçe eski başkanı ve Belediye Başkan adayı Ramazan Demir’in ve babası Ali Demir'in Karaisalı ilçesinde hazine arazisine ait bir yeri lokanta yapmak için işgal ettiği,  arazideki zeytin ağaçlarının yasa dışı yollarla kesildiği, hatta bu konu ile ilgili Karaisalı Belediye Başkanı ile kavga ettiği iddialar arasında. Adana kamuoyunun ve özellikle AK Parti Adana camiasının bu iddialarla ilgili ne yorum yapacağı, yetkililerin ne zaman inceleme başlatacağı merak ediliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Pozantı'da, BYLOCK, Skandalı...!,
Haber Videosu
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri