Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 12:01
 
AK Parti'de aday adayı açıklamaları
7 Haziran genel seçimleri için görevlerinden istifa eden ve Milletvekilliği düşünen isimler teker teker aday adaylıklarını ilan etmeye başladılar. Aday adayı bolluğunun yaşandığı AK Parti'de hafta sonu adeta şölen havasında açıklamalar gerçekleştirildi.
Siyaset Haberi
AK Parti'de aday adayı açıklamaları

EFSANE BAŞKAN BALCILAR

Milletvekili aday adaylığını açıklayanlar arasında 6 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde Yüreğir İlçe Başkanlığı görevini yürüten Av. H. Bahadır Balcılar'da vardı. Oldukça kalabalık bir katılımcı eşiliğinde aday adaylığını ilan eden Balcılar, ilçe başkanlığı sürecinde başkanlığını yürüttüğü Yüreğir'de yapılan seçimlerin hepsini açık ara partisine kazandırmıştı. Son yapılan yerel seçimlerde ise Merkezde tek belediyeyi AK Parti'ye kazandırmıştı. Balcılar AK Parti teşkilatlarında "Efsane Başkan" olarak adlandırılıyor ve milletvekilliği listelerinde olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

ÇELİK, TOPRAK VE ÖNAL TEŞKİLATIN İÇİNDEN İSİMLER

Aday adaylıklarını açıklayan isimlerden olan ve aynı zamanda avukatlık mesleğini icra eden Hasan Berzan Toprak ve Mehmet Ali Önal ise yıllarca teşkilat kademelerinde üst düzeyde görev alan isimler olarak ön plana çıkıyor. Her iki isminde ciddi potansiyelleri ve gençlik vizyonuna uygun kariyerleri adaylık için ciddi bir şans olarak hanelerine artı puan olarak yazılıyor. Serhat Çelik ise Adana'nın önemli iş adamlarından birisi. Özellikle 2 dönemdir AK Parti Yüreğir İlçe teşkilatında Başkan yardımcılığı görevlerinde teşkilatın ve tabanın sempatisini kazanmış bir siyasi olarak göze batıyor.

ÇALIŞKAN VE DAĞLI GÖZDE İSİMLER

AK Parti'de İl genel meclis üyeliği başta olmak üzere sivil toplum örgütlerinde de yıllarca başarılı görevlerde bulunan Ecz. Mustafa Çalışkan ve 2011 seçimlerinde 10. Sıra Milletvekili Adayı olarak listede yer alan Tamer Dağlı'da aday adaylık açıklamalarını gerçekleştirdiler. Her iki isimde özellikle parti tabanı ve teşkilatlar arasında sevilen ve sayılan isimler. Mustafa Çalışkan Adana iş dünyasının önemli bir ismi olarak karşımıza çıkarken, Tamer Dağlı ise yıllarca Adana iş dünyasının yakından tanıdığı önemli bir finans adamı olarak biliniyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri