Haber Detayı
12 Şubat 2015 - Perşembe 10:02
 
AK PARTİ'DE ÖNE ÇIKAN ADAY ADAYLARI
AK Parti 7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili aday listelerini belirleme çalışmaları kapsamında 28 Şubat 2015 tarihinde teşkilat temayül yoklaması yapacak. Temayül öncesinde ise aday adayları arasında kıyasıya rekabet yaşanırken bazı isimler açık ara ön plana çıkıyor.
Siyaset Haberi
AK PARTİ'DE ÖNE ÇIKAN ADAY ADAYLARI

GAZETTE SİZLER İÇİN ARAŞTIRDI

AK Parti temayül yoklaması öncesinde GAZETTE haber merkezi AK Parti teşkilatlarının nabzını tuttu ve teşkilat yoklamasına sayılı günler kala simleri en çok konuşulan aday adaylarını sizler için tespit etti. Merkez ilçeler ve taşra ilçeler ile görüş alışverişinde bulunan haber merkezimizin çalışmasında çok ilginç isimlerin yanı sıra önemli ve güçlü isimlerinde teşkilatın gündeminde olduğu ve bu temayülün çok sürpriz sonuçlara açık bir seçim olacağı da şimdiden belirginleşiyor.

KOZAN VE BÖLGESİNDE GÜÇLÜ İSİMLER

Kozan ve bölgesinden AK Parti'den aday adayı olan çok güçlü isimler ön plana çıkıyor. Eski Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Abdullah Avcı, Adem Ocak ve Tamer Dağlı gibi etkin ve güçlü isimler bu dönem milletvekilliği listesinde olmaya en yakın isimler olarak bu bölgede karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra gerek bu bölgeye gerekse Sarıçam ilçesine ve merkezine daha yakın olan Eski Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci ve bütün bu enterlandı kapsayan gücünün yanı sıra Yüreğir'de 6 yıl İlçe Başkanlığı yapan Av. Bahadır Balcılar ismi de favori olarak görülüyor.

DOĞULU KESİMDE ADAY ADAYI PATLAMASI

AK Parti'nin içinde var olan doğulu aday motifine uygun olarak ise teşkilatların en gözde isimleri Mehmet Can, Mehmet Ay, Berzan Toprak, Mehmet Ali Önal gibi isimler teşkilatın genç kuşak siyasiler olarak gözdelerinden kabul ediliyor. Bunun yanı sıra teşkilatın Serhat Çelik, Mehmet Şükrü Erdinç, Mehmet Sağlam ve Abdullah Torun gibi isimlere de sıcak baktığını ayrıca belirtmek gerekiyor. Yine doğulu siyasete yakın olarak Ankara'da ciddi lobileri olan Fatih Alagöz ve Ebubekir Akdeniz gibi isimlerde teşkilatın bu anlamda ciddiye aldığı ve sempati beslediği isimler olarak karşımıza çıkıyor.

YERLİ ADAY ADAYLARINDA FAVORİ GÖKHAN ÖZKÖK

Teşkilatın yerli cehantan en fazla değer verdiği ve destek verdiği aday adayı Gökhan Özkök olarak karşımıza çıkıyor. Genç ve birikimli siyasi duruşuyla Gökhan Özkök bir dönem belediye meclis üyeliği ve iki dönem il başkan yardımcılığı tecrübeleriyle bu dönem milletvekili listesini zorlayacağa benziyor. Özkök'ün yanı sıra teşkilatın diğer gözdeleri ise Cengiz Yalman, Hasan Aydın ve Demet Sarı'nın da bu anlamda seçimlerde üst sıraları zorlaması bekleniyor.

GAZETTE

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri