Haber Detayı
03 Şubat 2015 - Salı 00:40
 
Akay CHP'den aday adayı!
CHP’li Akif Kemal Akay, milletvekilliğine aday adayı olduğunu açıkladı
Siyaset Haberi
Akay CHP'den aday adayı!

Cumhuriyet Halk Partisi eski il başkanlarından ve geçen dönem de Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı olan Akif Kemal Akay, milletvekilliğine aday adayı olduğunu açıkladı. Adana’da doğup büyüdüğünü, bu kentte insanca yaşamanın her olanağına sahip olduğunu belirten Akay,  “Kendimi bu kente borçlu hissediyorum. Bu borcu ödemek için aday adayı oldum” dedi.
"PARTİDE ÖNSEÇİM HAVASI OLUŞTUĞU İÇİN ADAY ADAYIYIM"
Seyhan Oteli’nde düzenlediği basın toplantında aday adaylığını açıklayan Akif Kemal Akay, konuşmasında partide ön seçim havası oluştuğu için aday adaylığını açıklamaya karar verdiğini, ön seçim olmaması durumunda adaylığı düşünmediğini aktardı.
Akay, "Adana'da seçilen insanın partisinin olamaması lazım. Seçilen insan artık Adana'ya hizmet etmelidir. Milletvekillerinin ve belediye başkanlarının bir araya gelmesi gerekiyor. Bu ancak toplumsal ilişkileri güçlü olan kişilerle başlar. Kendimi bu konuda biraz sorumlu hissediyorum. Bu nedenle de birazcık ön seçim olacağı düşüncesiyle aday adaylığımı açıklamaya karar verdim. Ön seçimdeki insanların Adana'nın sorunlarını Ankara'dan çok daha iyi bildikleri için daha doğru karar verecekleri için, daha doğru listelerle temsil edilme şansı yaratacaklarını düşünerek bu dönemde aday olmaya karar verdim. Ön seçim olursa aday olacağım demiştim. Bu saatten sonra ön seçim olmama ihtimali pek yok gibi görünüyor" diye konuştu. 


"500 YILDIR ADANALIYIM"

Kayıtlara göre 500 yıldır Adana’da yaşayan bir ailenin ferdi olduğunun altını çizen Akay,  1968 yılından bu yana CHP’li olduğunu ve partinin hemen her kademesinde görev yaptığını ifade etti. Tüm sorunların çözümünün siyasette olduğunu dile getiren Akay, Türkiye’nin üreten değil, tüketen bir ülke haline geldiğine dikkati çekti. Adana’nın da çok ciddi bir potansiyele sahip olmasına karşın potansiyelini kullanamadığını ve sürekli olarak gerilediğini vurgulayan Akay, kentlinin de devletin de Adana’ya sahip çıkmadığını, bu nedenle geçmişten bu yana Adana’da bir sahipsizliğin hüküm sürdüğünü savundu.

Adana’nın durumunu istatistiklerle anlatan Akay, kentleşme sorununun yanı sıra imarda, ulaşımda sorun olduğunu, kentin simgesi olan kebabın dahi artık yağsız, şalgamın da şalgamsız hale geldiğini söyledi.

Adana’nın kent hayatı sıralamasında 41., fiziki altyapıda 31., kültür sanatta 71., bitkisel üretim değeri açısından 6. sırada olduğuna dikkati çeken Akay, eğitimde de en başarısız iller arasında yer aldığını söyledi.

Adeta gizli bir elin yıllardır Adana’nın ilerlemesini engellemeye çalıştığını öne süren Akay, bir zamanlar tarım kenti olan Adana’da bugün tarım müzesi kurulmaya çalışıldığını kaydederek, “Tarım da artık tarihin sayfaları arasında yerini alıyor” şeklinde konuştu. Tüm bu sorunların çözümünün siyasetten geçtiğini aktaran Akay, “Yaradılanların en şereflisi olan insana hizmet etmek için aday adayıyım” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri