Haber Detayı
23 Mayıs 2017 - Salı 13:29
 
Alparslan Çelik ve Fatih Arnas hakkında şok karar!
Düşürülen Rus savaş uçağından paraşütle atlayan pilotu öldürdüğü öne sürülen Alparslan Çelik, ''Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet'' ve ''Harp silahı bulundurmak'' suçlarından yargılandığı davada Fatih Arnas ile birlikte 5 yıl hapis cezası aldı.
Gündem Haberi
Alparslan Çelik ve Fatih Arnas hakkında şok karar!

Suriye'de düşürülen Rus uçağının pilotunun öldürülmesi olayında hakkında verilen takipsizlik kararı kaldırılıp yeniden soruşturma başlatılan Alparslan Çelik'in de aralarında bulunduğu 18 tutuksuz sanığın İzmir 27'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada karar çıktı.

İzmir'in Karabağlar ilçesinde geçen yıl 31 Mart'ta üzerlerinde, otomobillerinde ve evlerinde yapılan aramada 5 otomatik tüfek, 4 tabanca ve 2 telsiz ele geçirilen, ''6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet' ve ''Harp silahı bulundurmak'' suçlarından yargılanan sanıklardan, aralarında Alparslan Çelik ve Fatih Arnas'ın da bulunduğu 7 kişiye 5'er yıl hapis cezası verildi. Ayrıca 1 kişi 1.5 yıl, 2 kişi de 10'ar ay hapis cezasına çarptırıldı, diğerleri beraat etti.

Fatih Arnas 4 ay tutukluluk halinden sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmış ancak Alparslan Çelik, başka suçtan hükümlü olduğu için cezaevinde bulunuyordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alparslan, Çelik, ve, Fatih, Arnas, hakkında, şok, karar!,
Haber Videosu
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri