Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 10:05
 
Alparslan Kuytul kimdir nereli ne söylemişti ?
Alparslan Kuytul kimdir? Adana'da gözaltına alınanan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nı kurucusu Alparslan Kuytul'un hayatı, ailesi hakkında bilinmeyeler neler? Alparslan Kuytul nereli? Alparslan Kuytul, internetteki videoları ve vaazlarıyla dikkat çekiyor. Özellikle küçük kız çocuklarının evlendirilebilmeleri konusunda fetvalar veriyordu. Kuytul sohbetlerinde iktidara da sert eleştirilerde bulunuyordu.
Asayiş Haberi
Alparslan Kuytul kimdir nereli ne söylemişti ?

Alparslan Kuytul kimdir ? Alparslan Kuytul son zamanlarda internetten yayınlanan sohbet videolarında hükümete karşı çok sert konuşmalar yapıyordu. Kuytul verdiği fetvalarla da dikkat çekiyordu. Alparslan Kuytul'un hayatı ve faaliyetleri haberimizde.

ALPARSLAN KUYTUL KİMDİR ?: Alparslan Kuytul (20 Ağustos 1965 Adana, Türkiye), Furkan Hareketinin manevi lideridir.

1980'lerdeki çalışmalarının ardından 1994 yılında Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nı kurdu. Furkan Vakfı bugün, Türkiye genelinde 35'ten fazla şehirde ve yurtdışında da faal durumdadır.

Alparslan Kuytul 1965 yılında Adana'nın 46 km güneyindeki Karataş ilçesinde dünyaya geldi. 1991 yılındaÇukurova Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1993-1997 yılları arasında da Mısır'ın El- Ezher Üniversitesi Şeriat Fakültesi İslam Hukuku bölümünde okudu. 1997 yılında Ezher Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Ezher Üniversitesinde okuduğu yıllarda Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nı kurmuştur. (1994)

 

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Türkiye Genelinde bir yılda toplamda 200.000'den fazla insanın katıldığı 100'den fazla konferans düzenlemiştir. Kuytul'un kendisine ait internet üzerinden yayın yapan TVFurkan adında bir kanalı vardır. Ayrıca 2011 yılından beri Furkan Nesli Dergisi'nin başyazarlığını yapmaktadır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alparslan, Kuytul, kimdir, nereli, ne, söylemişti, ?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri