Haber Detayı
15 Şubat 2015 - Pazar 11:02
 
Annesinin sevgilisi öldürmüştü!
Adana'da annesinin sevgilisini bıçakla öldüren 15 yaşındaki çocuk hakkında 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açılırken, savcı, çocuk için "haksız tahrik indirimi" uygulanmasını talep etti.
Asayiş Haberi
Annesinin sevgilisi öldürmüştü!

Şarkıcı Asuman Karabaş, geçen yıl yaz aylarında sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta kendisini 'astsubay' olarak tanıtan Bilal Ayyıldız ile tanışıp arkadaş oldu. İddiaya göre, Bilal Ayyıldız, kendisini koruyacağını belirterek Karabaş'ı şarkı söylediği bara getirip götürmeye başladı. Ayrıca Karabaş'tan kira için 3 bin 200 lira alan Bilal Ayyıldız, ev tuttu ve birlikte yaşamaya başladı. Asuman Karabaş'ın Ankara'da yaşayan annesi 61 yaşındaki Makbule Karabaş ve oğlu S.A. da bir süre sonra Adana'ya gelerek yanlarına yerleşti. Ayyıldız, Asuman Karabaş'ın günlük kazandığı 450 liranın 150-200 lirasını her gün elinden aldı.
Biraz zaman geçtikten sonra Bilal Ayyıldız, kendisinden kurtulmak isteyen Asuman Karabaş'a şiddet uygulayıp ölümle tehdit etti. Geçen 8 Kasım'da da çalıştığı barda şarkı söyleyen Asuman Karabaş'a kırdığı bira bardağıyla saldırıp dövmek isteyen Bilal Ayyıldız'ı, bar görevlileri sakinleştirdi. 9 Kasım'da evi terk etmek isteyen Asuman Karabaş, annesi ve oğlu ile Bilal Ayyıldız arasında tartışma çıktı. S.A., Ayyıldız'ı bacağından bıçakladı. Ayyıldız, kaldırıldığı hastanede ölürken, kaçan Asuman Karabaş, oğlu, annesi ve kendilerine yardım eden Erdi Ö., Ankara'da yakalandı.
Asuman Karabaş, önce cinayeti kendisinin, sonra da oğlunun işlediğini söyledi. Bilal Ayyıldız'ın kendilerine şiddet uygulayıp öldürmekle tehdit ettiğini belirten Asuman Karabaş, ondan kurtulmak için çok çalıştığını ancak başarılı olamadığını belirtti. Erdi Ö., Asuman Karabaş ile annesi tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalırken, S.A. ise tutuklandı.
Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, S.A. hakkında 'ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama' suçundan 12 yıla kadar, 'yardım' suçlamasıyla da Erdi Ö., Asuman Karabaş ve Makbule Karabaş için 6'şar yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. İddianamede, işsiz Bilal Ayyıldız'ın geçimini Asuman Karabaş üzerinden sağladığı ve şiddet uyguladığına yer verildi. 
Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, tutuklu ve tutuksuz sanıklara verilecek cezada 'haksız tahrik' indirimi uygulanması da istendi. Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri