Haber Detayı
27 Aralık 2019 - Cuma 13:02
 
ASİM’den AFET GÖLGESİ çağrısı...
Kültür Haberi
ASİM’den AFET GÖLGESİ çağrısı...

Adana’da bulunan 50 sivil toplum kuruluşlarından müteşekkil ASİM (Adana Sivil İnisiyatif Meclisi)Adana’da yaşanan sel felaketi sonrası yardım tertip heyeti oluşturarak basın açıklaması yaptı.ASİM adına açıklamada bulunan Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan, ASİM üyesi kuruluşların felaketin yaşandı ilk andan itibaren tüm üye kurumlarımız sahada aktif sürdürüyorlar.
Şuana kadar kıyafet gıda battaniye giyim yardımların yapıldığının ifade eden Eraslan Adana'nın acilen ilgili kurumlarca afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini ve yardımların buna göre idame edilmesi gerektiğini ifade etti.
Adana valiliğinin evlerini su basan çadırda kalan veya evsiz vatandaşlarımıza yönelik Kültür merkezleri taziye evleri camilerin uygun olan kuran kurs odaları belediye spor salonlarının mağdur olan vatandaşlarımıza açılarak misafir edilebilir.
Yapılan yemek dağıtımlarının belli bir yemek noktaları dışında evlerinden mağduriyetlerinden dolayı çıkamayan insanların evlerine yemek götürülmesi gerektiğini ifade eden ve Belediye başkanlarına da seslenen Eraslan, Büyük şehir ve ilçe belediye başkanlarımız gece uyumadan denetim yaptılar teşekkür ediyoruz.
Yaşanan felaketten gereken ibretler çıkarılmalı geçmişi bir kenara bırakarak ileriye yönelik alt yapı çalışmalarına hız verilmelidir dedi.
Mağdur olan tüm vatandaşlarımıza yönelik gücümüz nispetinde yardımlarımız devam edecek ayrıca oluşturduğumuz tertip heyetinden kurumlar ile iletişim kurarak ayni nakit yardımlar yapılabilir ve mağdur vatandaşlarımız bu kurumlarımızdan yardım talep edebilirler dedi..
 

ASİM adına oluşturulan tertip heyeti kurumlar


ADANA İHH
ADANA İNFAK DER
MEDENİYET VAKFI ADANA ŞB
YEDİ BAŞAK DER
HAYRAT YARDIM ADANA
SİYER ARAŞTIRMA DER
UMUT KERVANI DER
SEVDER YARDIM
RAHMET DERNEĞİ
İMH ADANA ŞB
KÖPRÜ YARDIMLAŞMA
GÜREŞ İHTİSAS DER

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri