Haber Detayı
21 Eylül 2019 - Cumartesi 12:57
 
ASİM'den Suriyeliler konusunda önemli açıklama...
Yaşam Haberi
ASİM'den Suriyeliler konusunda önemli açıklama...

Dün akşam Suriyeli muhacirlerin yoğun olarak yaşadıkları Kocavezir, Kıbrıs Caddesi civarında Suriyeli üç kişinin 5 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettiği iddiaları sonrasında provokatörler sosyal medya üzerinden halkı kin ve düşmanlığa sevk etmiştir.

Olayla Suriyelilerin hiçbir ilgisinin olmadığı, olayı gerçekleştiren kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu, küçük çocuğun 11 yaşında bir erkek çocuğu olduğu, tecavüz vakıasının da gerçekleşmediği güvenlik güçlerinin yaptığı araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.

İnançlarımızda da, kanunlarımızda da suçun şahsiliği ilkesine vurgu yapılmaktadır. Milliyeti ve inancı ne olursa olsun bir kişinin işlediği suç, onun ait olduğu etnik kimliğe mensup diğer kişileri bağlamaz. Ortada bir suç varsa cezayı vatandaşlar değil Türk Milleti adına karar veren hakimler verir.

Sosyal medya hesaplarından ve bazı gruplardan Suriyelilere saldırı çağrısı kısmen karşılık bulmuş ve birçok ev, işyeri ve araç saldırılar sonrasında kullanılamaz hale gelmiştir.

Adana halkı, tarihin her döneminde kendisine sığınan insanların ırkına, diline, dinine, rengine, cinsiyetine bakmadan onlara sahip çıkmış, ev sahipliği yapmış ve onları korumuş münevver bir halktır.

Adanalı vatandaşlarımızı aklıselime ve sukûnete davet ediyoruz.

Çevremizde çemberi daraltmak isteyen dış odaklı şer güçlerin harekete geçtiği bir ortamda sürekli ülke içerisinde bir karmaşa, kavga, kaos ile bizi birbirimize düşürmek, zayıflatmak isteyen içimizdeki işbirlikçilere karşı temkinli ve tedbirli olmak, sağduyu ile hareket etmek zorundayız.

Mahmut ERASLAN

ASİM GENEL BAŞKANI

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri