Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 21:02
 
ASKİ DSİ'ye bağlanıyor! İşte başına getirilmesi düşünülen bomba isim!
Gündem Haberi
ASKİ DSİ'ye bağlanıyor! İşte başına getirilmesi düşünülen bomba isim!

İddiaya göre aralarında Adana'nın da bulunduğu tüm Büyükşehirlerde Su ve Kanalizasyon İdareleri'nin yönetimleri, Büyükşehirler'den alınarak Devlet Su İşlerine (DSİ) bağlanacak. Böylece Belediyelerin büyük ölçüde nakit akışının sağlandığı ASKİ gibi idarelerin yönetimi DSİ'ye geçecek.

PARA AKIŞI DSİ'YE GEÇECEK

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) de DSİ'ye bağlanacak ve tüm hizmetlerini DSİ çatısı altında yürütecek. Dolayısıyla fatura bedelleri de DSİ'ye yatmış olacak. Hükümet bu uygulamayla belediyelerin yükünü hafifletmeyi planlarken yerel yönetimlerin en büyük kara deliklerini oluşturan kurumlarında devlet idaresi ile disipline edilmesi sağlanacak.

 

 

DSİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN KONUŞLAN SÜPRİZ İSİM!

İddialar arasında yer alan "DSİ Bölge Müdürlüğüne kimin atanacağı" konusu gündeme bomba gibi düştü. 23 Haziran seçimlerinden sonra uygulamaya konacağı öne sürülen düşünce gerçekleşirse DSİ Bölge Müdürlüğü'ne DSİ kökenli bir mühendis olan, Ceyhan'da 3 dönem ve 1 dönemde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Cumhur ittifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü'nün atanacağı iddia ediliyor. Ankara'da AK Parti kulislerinde konuşulan "Su ve Kanalizasyon İdarelerinin DSİ'ye bağlanması" konusunun, iddianın ötesine geçip geçmeyeceği 23 Haziran sonrasında netleşecek...

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri