Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 07:35
 
ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Durna Duyurdu...
Gündem Haberi
ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Durna Duyurdu...

Adana'nın dört bir yanında başarılı projelere imza atan ve sorunları ivedilikle çözen Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), yüksek teknolojik donanımı sayesinde Adana'da bir ilke imza atıyor. ASKİ ekipleri tarafından şehrin en işlek bulvarlarından olan Turgut Özal Bulvarı'na mikro tünel yöntemi ile yağmur suyu hattı yapılıyor.

 

 

Proje kapsamında Turgut Özal Bulvarı üzerindeki şaft odaları ve yağmur suyu bağlantıları hariç herhangi bir kazı yapılmadan mikro tünel sistemi ile yağmur suyu borusu döşeme işlemi gerçekleştiriliyor. Bu sayede çalışmalar esnasında şaft odaları ve yağmur suyu ızgara bağlantıları hariç trafik akışında aksama yaşanmasının da önüne geçilmiş olunuyor.

 

 

1600 ve 1800 mm çapındaki betonarme boruların kullanıldığı projenin toplam uzunluğu 4.164 metreye ulaşacak olup; 2.141 metre uzunluğunda da yağmur suyu ızgara bağlantısı yapılacak. Bugüne kadar 3 adet şaft odasının kazısı tamamlandı.Söz konusu proje tamamlandığı zaman yağışlı günlerde oluşabilecek su baskınları ve sel ihtimali ortadan kalkmış olacak ve bu sayede olumsuz hava koşullarında çevre sakinleri ile esnafların tüm sorunları son bulacak.Turgut Özal Bulvarı'nda yoğun mesai harcayan ASKİ ekiplerinin özverili çalışmaları neticesinde, çalışmanın belirlenen bitim tarihinden önce tamamlanması hedefleniyor.

 

 

Yağmursuyu projesinin bitmesiyle atık su arıtma maliyetleri çok düşecek ve yılda Büyükşehir Belediyesine milyonlarca tasarruf sağlanacak...Yağmursuyu saf su niteliğinde olduğu için GÜNEŞ ENERJİ SANTRALKARINDA GÜNEŞ PANELLERİNİN YIKANMASINDA kullanılabilecek. ASKİ tarafından depolanan bu yağmur sularını satın almak için şimdiden birçok iş adamı sıraya girmiş durumda...

 

 

Adana'ya yapılan bu dev yatırımın duyurusunu yapan ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Yüksel Durna Turgut Özal Bulvarına tır filosu eşliğinde gelen Mikrotunel Makinalarının indirilme işleminde bizzat bulunarak Adanalılara şu duyuruyu yaptı;

 

 

Sabah gelen Mikrotünel makinalarının tır filosunundan indirilme işlemi devam ediyor...
Önemli olan yapılamaz denen projeleri başarmak.... 
Bu da Beledıye Başkanımız Hüseyin Sözlünün desteği ve talimatları ile oluyor...
Bu projede de diğerleri gibi mahcup etme Yüce Allahım...

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ASKİ, Genel, Müdür, Yardımcısı, Yüksel, Durna, Duyurdu...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri