Haber Detayı
22 Eylül 2019 - Pazar 13:04
 
ASKİ'nin GÖLGE GENEL MÜDÜRÜ Ümit Aygül kimdir?
Gündem Haberi
ASKİ'nin GÖLGE GENEL MÜDÜRÜ Ümit Aygül kimdir?

Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğünde 1 Nisan sonrası çok ilginç isimlerin kurum içinden seçilerek yetkili makamlara oturtulması dikkatlerden kaçmıyor. 

MALİ HİZMETLER VE DESTEK HİZMETLERİ VEKİLİ

Bunlardan en ciddiye alınması gereken isim olarak ön plana çıkan Ümit Aygül, Zeydan Karalar'ın yeğeni olarak kamuoyunda tanınıyor. Bu ismin ASKİ'nin para akışını ve çıkışını sağlayan MALİ HİZMETLER ve DESTEK HİZMETLERİ Daire Başkanlıklarına VEKALETEN getirilmesi bu ismi kamuoyunda daha da önemli hale getiriyor.

İŞÇİ ÇIKIŞLARINDA EN ETKİLİ İSİM

Ümit Aygül 2009 yılında geldiği ASKİ bünyesinde birçok alanda görevler almış. Kurumun yapısını ve çalışanlarını çok yakından tanıyor. Bu yüzden ASKİ'de işten çıkartılan yüzlerce kişinin olduğu listeleri hazırlayan komisyonda en etkili kişi olduğu söyleniyor.

İHALELER VE DOĞRUDAN TEMİNLER HANGİ FİRMALARA?

Ümit Aygül'ün hem ASKİ'nin alımlarını sağlayan DESTEK HİZMETLERİ hem de bu alımlara ödenecek parayı sağlayan MALİ HİZMETLER dairelerine VEKALETEN başkan olarak getirilmesi aynı zaman da Zeydan Karalar'ın yeğeni olduğu iddiaları önünzde ki günlerde çok konuşulacak gündem maddeleri arasında yer alıyor... 

ÜMİT AYGÜL KİMDİR?

1984 Adana doğumludur.

İlk ve orta öğrenimini Adana’da, Ön Lisans ve Lisans eğitimini, Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yerel Yönetimler bölümü ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

Yüksek lisansını, 2015 yılında Mersin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme Anabilim dalında, derece ile bitirdi.

2008 yılında KPSS ile atandığı Seyhan Nüfus Müdürlüğünden, 2011 yılında kurumlar arası geçiş ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresine geçti.

Veznedarlık, Tahsilat Şefliği, Tahsilat Şube Müdürlüğü ve Muhasebe Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Halen Adana Aski Mali Hizmetler Daire Başkan Vekilliği Görevini yürütmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri