Haber Detayı
11 Şubat 2015 - Çarşamba 14:16
 
ASKİ'den otogarda yağmur suyu çalışması
Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi ekipleri kent genelinde yürüttüğü içme suyu şebekeleri, kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor.
Gündem Haberi
ASKİ'den otogarda yağmur suyu çalışması

Adana Büyükşehir Belediyesi Merkez Otogar’da başlatılan yağmur suyu çalışması sonucunda toplam 893 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşenecek.

‘’ Adana Büyükşehir Belediyesi’nin de desteğiyle yağmur suyunun şehirde meydana getirdiği sorunları çözüme kavuşturmak için özveriyle çalışıyoruz. Gelen ve giden yolcuların daha güvenli bir ortamda yolculuk yapmalarını sağlamak bizler için çok önemli.’’ şeklinde konuşan ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, bu anlamda altyapı sorunlarını halletmek için üstlerine düşeni yaptıklarını ve yapacaklarını belirtti.

Hem terminal hem de otopark alanını kapsayan projede 166 metre boyunca 800 mm çapında boru, 637 metre 600 mm çapında boru, 90 metre ise 400 mm çapında boru yerleştirilecek.

Proje tamamlandığında bölgede yağmur suyu altyapısıyla ilgili yaşanan tüm sorunlar giderilmiş olacak ve vatandaşların sorunsuz bir şekilde yolculuk yapmasına zemin hazırlanacak.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri