Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 10:57
 
ATO Başkan Vekili Yücel Bayram hakkında skandal iddialar!
Gündem Haberi
ATO Başkan Vekili Yücel Bayram hakkında skandal iddialar!

İş insanı Azmi Özdemir'in gazetemize yaptığı açıklamalarda ATO Başkan Vekili Yücel Bayram, hakkında ciddi iddialarda bulundu. 150 yıllık köklü bir geçmişe sahip ATO'da Başkan Vekili görevini sürdüren Yücel Bayram, hakkındaki iddialara yanıt verecek mi? 5 Ocak Gazetesi olarak her zaman ilkeli ve tarafsız yayın yaptık. İlkeli duruşumuza devam ediyoruz. Yücel Bayram bu iddialara yanıt vermek isterse sütunlarımızın kendisine açık olduğunu belirtiyoruz.


1980 yılından itibaren birbirimizi tanırız

Beni işlettiği pastaneye çağırdı her şey orada başladı

ATO Başkan Vekili Bayram iddialara cevap verecek mi?

Tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışımızla hareket ederek söz konusu iddiaları sütunlarımıza taşıdık


İşte  bomba iddiaların ayrıntıları  


1-50 yıldır Gıda ve Yemek sektöründe faaliyet gösteriyorum, 2015 yılında Yücel Bayram,  işletmeciliğini yaptığı pastaneye beni çağırdı.Ve her şey orada başladı.

2-Daha önce hiç görmediğim iki kişi ile beni tanıştırdı. AFAD Başkanlığı tarafından mültecilere yemek işi olduğunu ve benimle çalışmak istediklerini söylediler. Yıllardır tanıdığım Yücel Bayram, bu kişilere kefil olunca bende ikna oldum.

3- Yücel Bayram, "Bunlardan senet aldım" diyerek beni  ikna etti. Bende işi alabilmek için  Yücel Bayram'ın hazırladığı senetlere imza atıp yedi emin olarak kendisine teslim ettim.

4-Yücel Bayram, ifadesinde "Bana senet doldurmayı bilmediği için 'Senetleri sen yazar mısın' dedi bende tamam dedim. Hatırladığım kadarı ile bir boş senede sadece rakamla 3 milyon ve yazı ile 3 milyon yazdım. Senedin diğer kısmına karışmadım. Senedi o haliyle kendisine verdim, senedin sonrasında akıbeti hakkında bilgim yok" ifadelerini kullanmış.

5-"Ben Türkiye çapında iş yapan 50 yıllık iş insanıyım. Benim senet doldurmayı bilmediğimi iddia etmesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum."

6-Benim şikayetim üzerine Adana KOM Şubeye verdiği ifadede beni tanımadığını söylüyor. Ankara'da yaptığımız protokolde kendisinin imzası var. Biz birbirimizi 1980 yılından beri çok iyi tanıyoruz. İkimiz de Niğdeliyiz. O Bor ilçesinden ben Ulukışla'dan. Böyle bir alçaklık yapacağı aklımın ucundan geçmezdi.

7-Ankara'daki ihaleyi alamayınca Yücel Bayram'da olan yedi emin olarak verdiğim senetleri geri istedim. Senetlerin bir arkadaşının bağ evinde çıkan yangın sonucu imha olduğunu söyledi. Bu arada kendisine verdiğim 3 milyon TL'lik senet ise, Şanlıurfa'da F.Y adlı bir kişide çıktı. Bunu da beni icraya verdiği zaman öğrendim. Hani senetler imha olmuştu?

8-"Benim başım dik O utansın, hem Yücel Bayram hem de iş birlikçisi U.D, beni tehdit ettiler. Bende KOM'a verdiğim ifadenin ardından daha geniş kapsamlı olarak Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulundum."

9-"Bunlar mafya. 60 yaşımdayım başım dik yürüyorum. Yücel Bayram'a boş senetleri yedi emin olarak verdim. Toplam da 58 milyon 500 bin TL'lik senet. Benim ve oğlumun firmasından aldığı bu senetlerin 26 milyon 500 bin TL'lik kısmını bizi süründürdükten aylar sonra geri alabildik. Diğer senetleri ise, başkasına verip icraya koydurdu.

10-"Sonuç olarak yıllardır tanıdığım hemşerim güvendiğim Yücel Bayram, beni dolandırdı. Böyle birinin Adana'da, 150 yıllık geçmişi olan Oda da ikinci adam olmasını Adanalılar nasıl hazmediyor. Hali hazırda sektörde haklı bir yere sahip olan firmam itibar kaybetti, bir çok ilde iş yaptığım kurumlar sözleşmelerimi tek taraflı fesih etti. Son olarak İstanbul'da aldığım yemek işi tek taraflı fesih edilerek yaptığım 10 milyonluk yatırım heba oldu. Ben işin maddi tarafında değilim böyle insanlar Adana'ya yakışmıyor. Adanalılar bu adamın gerçek yüzünü görmeli."

 

KAYNAK : 5 OCAK GAZETESİ 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri