Haber Detayı
26 Temmuz 2017 - Çarşamba 13:21
 
Bağımsız Adanaspor geliyor...
Adanaspor Turbeyler Grubu Başkanı Refik Gül, Bağımsız Adanasporumuzun küllerinden doğması için ilk meşalemizi yaktıklarını belirten, “ Halkın olan, bağımsız Adanaspor geliyor.
Spor Haberi
Bağımsız Adanaspor geliyor...

Armamızla, rengimizle, ismimizle 2018 Haziran’dan itibaren yeşil sahalarda olacağız” dedi.
“HALKIN ADANASPOR’U GELİYOR”
Bal Ligi’nden alacakları bir takımla yola çıkacaklarını anlatan Turbeyler Grubu Başkanı Refik Gül, “Bağımsız Adanaspor” ile ilgili başladıkları hazırlıklar konusunda bilgi vermek üzere çok  eski futbolculardan Reşat Yılmaz ve Zafer Güner ile çok sayıda taraftarın katılımıyla kahvaltılı bir basın toplantısı yaptı. Gül, “Mazisiyle, armasıyla, renkleriyle bizlerin olan, halkın olan dernek statüsündeki bağımsız bir Adanaspor geliyor. Acele etmek istemedik. Bu sezona yetişmeyecek ama 2018 Haziran’dan itibaren tüzüğüyle, kongresiyle kendi başkanını, kendisi seçecek bir Adanaspor olacak. Adanaspor, 1996’da üzerimize yüklenen A.Ş. kamburundan kurtulacağız” diye konuştu.
“BU SEZON ÇOĞU MAÇTA TRİBÜNE GİRMEYECEĞİZ”
Adanaspor’un bu sezon yapacağı maçlarda çoğu maçta tribüne girmeyeceklerini de anlatan Turbeyler Grubu Başkanı Refik Gül, “Girdiğimiz maçlarda da destek vermeyeceğiz. Buna Demirspor maçları da dahil. Destek olmayacağımız köstek olacağımız anlamına gelmesin. Allah işlerini rast getirsin. Ama gölgemizi de eksik htirmeyiz!” dedi. Bir gazetecinin “Bu fikir, camiada bölünmeye yol açmaz mı ?” sorusunu ise Refik Gül,  “Ortada bölünecek bir camia bırakılmadı ki. Biz bu yola bölünen camiayı yeniden toparlamak için çıkıyoruz. Eskiden 10 maç kaybetse bile deplasmana 2 bin kişi giden bir camiaydık. Şimdi 12 yıl sonra Süper Lig maçında ancak 4-5 bin kişi gelmektedir. Eski futbolcusu, eski yöneticileri stada gelmeyen bir camia olabilir mi ?”  diye yanıtladı.
“CAMİANIN YÜZDE 95’İNDEN DESTEK ALDIK”
Camianın ağır topları ile görüştüklerini ve  yüzde 95’in üzerinde destek aldıklarını ayrıca; armalarını kullanabileceklerinden kimsenin şüphesinin olmamasını isteyen Gül,  “Bizi camia yapan değerleri bir araya getirebilirsek zaten bu yola çıkacağız. Camianın ağır topları ile eski emektar futbolcuları, yöneticileri ile sürekli istişare halindeyiz. Yaptığımız görüşmeler sonucu yüzde 95’in üzerinde destek aldık. Onları desteği olmadan böyle bir yola çıkılmaz. Ayrıca hukuki olarak da tüm araştırmaları yapıyoruz. Armamızı kullanabileceğiz. Profesyonel bir şekilde ekibimiz çalışıyor. Biz bölünmüş camiayı toparlamak ve1954 ruhunu canlandırmak için yola çıktık” dedi.
“BAYRAK İSİMLERİN ŞİKAYET EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ”
Geçtiğimiz sezon oynanan maçlarda çıkan olayları yatıştırmaya çalışan grubun bayrak isimlerinin şikayet edilmesinin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Turbeyler Grubu Başkanı Refik Gül, şöyle devam etti:
“Kulüp tarafından bir grup üyemiz Konyaspor maçında çıkan olaylar nedeniyle şikayet edildi. Suçu olan cezasını çekecek tabii. Ama olayları yatıştırmaya çalışan grubun bayrak isimlerinin şikayet edilmesi kabul edilemez. İbo Dayımız, Sami Ünaldı ve Ali Gönlü bseraat etti zaten. Benim ve Hüseyin Güven’in davası ise Kasım ayına ertelendi.”
“YENİ KULÜBÜMÜZDE BEN BAŞKAN OLMAYACAĞIM”
Camiadan hiçbir beklentilerinin olmadığını ifade eden Refik Gül, sözlerini daha sonra şöyle sürdürdü:
“Yeni kulübümüzün başkanı da ben olmayacağım. Camiadan hiçbir beklentimiz yok. Allah’a şükür hepimizin işi gücü yerinde. Geçmişte olmuştur ama ne bir bilet ne de otobüs talebimiz son dönemde olmamıştır. Kendi şahsımıza en ufak bir menfaat tabemiz olmamıştır. Bizim kimseye eyvallahımız yok. Yeni kulübün başkanı da kesinlikle ben olmayacağım.
“BAKKAL DÜKKANI GİBİ YÖNETMEYECEĞİZ”
Adanaspor’umuza yakışır elit bir kulüp binamız da olacak. Bakkal dükkanı gibi değil, Adanaspor’a yakışır bir yapılanma olacak.Geçmişte olduğu gibi Adanaspor’umuzun ismine, mazisine yakışır bir kulüp binamız da olacak. Elit ve güzel bir yer bakıyoruz. Birkaç alternatifimiz var. Ama henüz net değil. Sular’daki binada olmayacağını söyleyebilirim ama. Biz bakkal dükkanı gibi yönetmeyeceğiz bu kulübü. Adanaspor’a yakışır bir yapılanma olacak.”
“ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE OYNASAN NE YAZAR ?”
Bu yönetim anlayışıyla Şampiyonlar Ligi’nde oynasan ne yazar ? Ligin başlamasına 2-3 hafta var kim biliyor takımın hocasını ?” diye sorarken, “11 Haziran’daki açıklamada ilk günkü heyecanla, farklı bir yapılanma ile yöneteceklerini söylemişlerdi. Allah aşkına ne değişti ? Ligin başlamasına 2-3 hafta kaldı kim biliyor Adanaspor’un hocasını ? Azeri biri geldi gitti, bir tane eşofmanlı fotoğrafını gören oldu mu ? Basın haber alabiliyor mu hiç bu kulüpten ? Kuzey Kore’den daha kapalı bir kulüp.
“MAKAMINA OLAN SAYGMIZDAN DOLAYI BAŞKANI MUHATAP ALIRIZ”
Devir için AŞ yönetimine teklifte bulunduk ancak muhatap dahi alınmadık” diyerek, “Kulübün devri için Adanaspor AŞ Başkanı Sayın Bayram Akgül’e avukatlar ve dostlar aracılığıyla bir teklifte bulunduk. Ancak muhattap dahi alınmadık. Biz yine de makamına olan saygımızdan başkanı muhatap alırız. Cevap vermeme nedenini ise şahsi ego olarak görüyorum. Camiayı parçalayan değil de camiayı toparlayacak biri bu kulübü yönetse zaten böyle bir yola girmezdik. 11 Haziran’daki resmi siteden yaptıkları açıklamayi cevap olarak kabul ettik.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bağımsız, Adanaspor, geliyor..., ,
Haber Videosu
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri