Haber Detayı
03 Ağustos 2017 - Perşembe 12:59
 
Bakan'dan çok önemli Trafik Sigortası açıklaması...
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten araç sahiplerini ilgilendiren önemli açıklamalar geldi. Şimşek, yüksek olan trafik sigortası priminden çok fazla SGK kesintisi olduğunu, kendisinin de konun üzerinde çalıştığını söyledi.
Ekonomi Haberi
Bakan'dan çok önemli Trafik Sigortası açıklaması...

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek trafik sigortasıyla ilgili önemli açıklamarda bulundu. Şimşek, "Ödenen her 100 liralık primin neredeyse 30-31 lirası vergi SGK kesintilerine gidiyor. Ben de çalışıyorum şu anda, Maliye Bakanımızla konuşacağız" yiyerek trafik sigortasında yeni bir düzenlemenin sinyalini verdi.
NTV yayınına katılana Başbakan Yardımcı Mehmet Şimşek, ekonomideki gidişatla ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı. Türkiye'nin önümüzdeki yıl en az yüzde 5 büyüme yakalayacağını altını çizdi. 
Şimşek şunları söyledi: 
"Belirsizliklerin azalmasında önümüzdeki 12 ay kritik. En büyük teşvik belirsizliklerin azaltılmasıdır. Güçlü bir hükümet var. Siyasi belirsizlik yok. Ümit ederim yakın coğrafyamızdaki belirsizlikler de azalır. Bir miktar reformla şoklara karşı direncimizi artırarak inanıyorum ki Türkiye’yi yüzde 5’in üzerinde bir büyüme trendine oturturuz."
TRAFİK SİGORTASI
Şimşek'in gündeminde trafik sigorta sisteminde yapılan düzenlemelere rağmen hala yüksek seyreden prim ücretleri vardı. Sigorta şirketlerinin de sıkıntılarını göz önüne aldıklarını ifade eden Şimşek ancak fikir ayrılıklarının olduğunu söyledi.
Şimşek şöyle konuştu:
"Bir kere sistem çalışıyor. Biz prime bir tavan getirdik. Sigorta şirketleri tek taraflı bazen açıklıyorlar. Primlerini çok hızlı artırdılar. Ne oluyor diye sorduğumuzda, yargı kararları mevcut düzenlemeleri dikkate almıyor dediler. Biz yeni net düzenleme yaptık. Siz de gereğini yapın dedik. Yok dediler, biz yargıyı bekleyelim. Biz de dedik ki bu böyle olmaz. Buradaki fikir ayrılığımız var."
"Tabi bu tavan prim uygulamasına geçince de bazı firmalar imtina ettiler. Biz yeni bir düzenleme yaptık. Riskli sigortalılar havuzu oluşturduk."
"HER 100 LİRALIK PRİMİN 30-31 LİRASI SGK KESİNTİSİ"
"Şunu söyleyeyim, tekrar edeyim. Ben rekabet yoluyla bu sistemin çalışmasını tercih ederim. Yani bu tavan fiyat uygulamalarını ben doğru bulmuyorum, mecbur bıraktılar bizi. Ben isterim ki üç boyutlu bakalım bu olaya. Bizim yaptığımız sistem dikkate alınsın. İki, sistem normal işlesin, o patikada bir fiyatlama. Ona ilaveten yükleri ağır, ödenen her 100 liralık primin neredeyse 30-31 lirası vergi SGK kesintilerine gidiyor.
"ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUM"
Ben de çalışıyorum şu anda, maliye bakanımızla konuşacağız. Üçüncü olarak, teknoloji hızla gelişiyor. Şimdi zamanla trafik kazaları da ciddi şekilde azalacak yapısal olarak. Ama bu zorunlu trafik sigortası."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan'dan, çok, önemli, Trafik, Sigortası, açıklaması...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri