Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 11:59
 
Başkan Çetin Halk Günü’nde konuştu
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 10,5 ayda ilklere imza attıklarını belirterek “Sosyal belediyecilik ve Türkiye’de sosyal demokrat belediyecilik denince akla gelen belediyelerden birisi de Çukurova Belediyesi.
Gündem Haberi
Başkan Çetin Halk Günü’nde konuştu

‘’1 YIL İÇİNDE İLKLERE İMZA ATTIK’’

Emin adımlarla ilerliyoruz ve daha yolun başındayız ve çok güzel işlere imza atacağız’’ diye konuştu; Tarsus’ta öldürülen Özgecan Aslan’ın katillerine seslendi ve “Vicdansızlar Özgecan’a nasıl kıydınız?” diye sordu.

 ÖZGECAN’A NASIL KIYDINIZ?

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in her hafta Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde yaptığı Halk Günü yine yoğun bir katılıma sahne oldu. Mersin’in Tarsus ilçesinde yakılarak öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın haberini yeni alan ve Halk Günü’ne gelen vatandaşlarla paylaşan Çetin, “Aldığımız bu acı haber karşısında şu an çok üzgünüm. Artık günümüzde insani değerlerin bazı kesimler tarafından bir tarafa bırakıldığına ve en önemli değerlerimizin yozlaştığına üzülerek tanıklık ediyoruz. İnsan olduğumuzu hatırlamak ve insanın içinde Allah korkusunun olması çok önemli.  Vicdansızlar Özgecan’a nasıl kıydınız? Bir genç kızımız bu şekilde öldürülebiliyorsa ne insanlıktan ne de vicdandan bahsedebilmek mümkün. Bu olayı lanetliyorum’’ diyerek tepkisini dile getirdi.

 ‘SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN ÖRNEĞİYİZ’’

Fark yaratan belediyecilik yaptıklarını ve 31 Mart’ta görevi teslim alalı 1 yıl olacağını belirten DABB ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Demek bir yıl içinde bunlar da yapılabiliyormuş’ dedirtecek şeylere imza attık. Uygulamalarımızla, projelerimizle, belediyecilik anlayışımızla Çukurova Belediyesi artık örnek bir belediyedir’’ dedi ve şöyle devam etti: Başından beri hedefimiz Türkiye’de sosyal belediyecilik deyince akla gelen belediye olmak. Ve gerçekten de şu an akla gelen belediyelerden birisi de Çukurova Belediyesi’dir. Sadece Çukurova ve Adana’dan değil, birçok yerden çalışmalarımızdan ötürü takdir ve teşekkür mesajları alıyorum. Ekip arkadaşlarımızla çok güzel işlere imza atıyoruz. Bizde mesai kavramı yok, 7/24 ben ve ekip arkadaşlarım görevimizin başındayız.

HALKIMIZ RAHAT NEFES ALACAK

Çetin, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisi’nden çıkan temizlik ve yol şantiyelerinin taşınması kararını da Halk Günü’nde değerlendirdi. ‘’Çıkan bu karar bizi ve o yörede oturan vatandaşlarımızı epey rahatlattı’’ diyen Başkan Çetin, ‘’Şantiye şehir dışında denilerek inşa edilmiş ama zaman içinde şehir içinde kalmış. Yayılan pis koku ve kötü görüntü çevre halk için büyük sorun teşkil etmeye başlayınca bu karar kaçınılmaz oldu. Olumsuz faktörler oradaki evlerin de değerini düşürüyordu. Halkımız için mutlu ve sevindirici bir haber oldu. Artık rahat bir nefes alabilirler’’ diye konuştu.

“BİR DAHA GELMEZ, DEMİŞLERDİ”

Dileyen herkesin istediği konuda görüşünü ifade edebildiği Halk Günü’nde ilk teşekkür, geç saatlerde mahallede temizlik işçileri çalışma yaptığı için 100. Yıl Mahallesinde oturan Hasan Açkar adlı vatandaştan geldi. Esentepe’den Nermin Altun, ‘’Sizin için ‘Sadece oy istemeye geliyor, bir daha  gelmez’ demişlerdi, onları yanılttınız’’, Niyazi Köse, “Seçimlerden önce yayımladığınız seçim beyannamesine aynen uyuyorsunuz. Cesur başkansınız’’, Nihal Karacan ise, ‘Sizinle gurur duyuyoruz. Çukurova’nın gerdanlığısınız’’ diyerek Başkan Çetin’e teşekkür ettiler. Belediye Evleri’ndeki kentsel dönüşüm konusu Ayşe Sarıçiçek tarafından Halk Günü’nde bir kez daha gündeme getirilince Çetin, “Buradan bir kez daha söylüyorum: Belediye Evleri’nde oturan vatandaşlarımız rahat olsunlar. Ben bu projede sizlerin avukatınızım. Mağdur olmanıza asla izin vermem. ‘Yık ve yenisini yap’ değil, yeşil alanları ve sosyal donatılarıyla yepyeni bir şehir inşa ederek dönüşüm yapacağız’’ diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri