google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
05 Temmuz 2021 - Pazartesi 10:00
 
BAY Zeydan Seyhan'ın arsasını sattı ortalık karıştı!
Gündem Haberi
BAY Zeydan Seyhan'ın arsasını sattı ortalık karıştı!

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Mahallesinde bir imar planı değişikliğinin ardından 71 dönümlük arsayı satışa çıkarmasının ardından iki skandal ardı ardına patlak verdi. 


 
VARAN 1- Başkan Zeydan Karalar, imar plan değişikliğinin onaylanır onaylanmaz  sözkonusu arsayı Erdemoğlu Holding’e 43 milyon liraya sattı. 


 
Ancak arsanın Seyhan’ İlçe Belediyesi’ne ait olduğu öne sürülerek Büyükşehir’in plan üzerinde usule aykırı düzenlemeler yaptığı iddia edildi. CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, arsanın satışa yönelik, “yürütmenin durdurulması” talebiyle Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açtı. 


 
VARAN 2- Farklı bankalarda hesap açma taktiğini yürüten BŞB Başkanı Zeydan Karalar, 12 milyon lirayı bir banka üzerinden belediye hesabına aktardı. 


 
Kalan 31 milyon liralık miktar için umulmadık bir şok yaşadı. Büyükşehir Belediyesinden 5 yıldır alacağı bulunan ve Karalar’ın görüşmek için randevu dahi vermediği müteahhit firma, toplam 16 milyon liralık alacağı için hesaba haciz koydurdu. 


 
31 milyon lira hesapta, ancak Zeydan Karalar paranın üzerinde haciz olduğundan çekemiyor. BŞB Başkanının göreve geldiğinde  “vurgunculukla itham ettiği’ firmanın yetkililerine haczin kaldırılması için ricacı gönderdiği edinilen bilgiler arasında. Ricacılar, “Alacağınıza saygı duyuyoruz. Ama icrayı kaldırın, borcumuzu parça parça ödeyelim.” vaadinde bulundu; ama kabul görmedi. 
 
Kısaca, Zeydan Karalar çok ama çok zor durumda. Çünkü farklı bankalardaki hesap planı delindi, surlarında delik açıldı. 

 

KAYNAK : ALİ PEKMEZCİ 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri