Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 13:17
 
Belediye Başkanları: HAYIRLI OLSUN MUHABBETİNİ BİTİRİN ARTIK!
Gündem Haberi
Belediye Başkanları:  HAYIRLI OLSUN MUHABBETİNİ BİTİRİN ARTIK!

31 Mart mahalli İdareler seçimimin ardından Adana Büyükşehir başta olmak üzere, diğer bütün ilçe belediye başkanları da seçildi ve mazbatalarını alarak göreve başladılar. Bu gün itibariyle belediye seçimi biteli neredeyse 1 ay oldu.

Mevcut başkanlar hariç göreve yeni gelen başkanlar da belediyeleri devralır devralmaz ‘Şu kadar borç var’ – ‘bu kadar fazla var’ – ‘Yükümüz ağır’ gibi ifadelere kullanmaları dikkatlerden kaçmadı.Zaman su gibi akıp geçiyor,5 yıl kısa bir süre. Belediye Başkanları yeni dönemde, artık 'ENKAZ' sözünü bir kenara bırakıp, çalışma performansına başlamalı. Seçimden önce canla başla çalışan ve seçimi kazanan belediye başkanlarının, artık vatandaşa hizmete başlaması gerekiyor.

‘HOŞ GELDİN’ ZİYARETLERİNİ SONA ERDİRİN- KENTİMİZ İÇİN İCRAATLAR BAŞLASIN

Halk tarafından göreve seçilen Belediye Başkanlarına, STK’lardan, siyasetçilerden, ilçelerden, beldelerden, partililerden gelen ‘Hoş geldin’ – ‘Hayırlı olsun’ ziyaretleri artık sona ermeli. Belediyelerde dudak uçuklatacak rakamlara varan borç varken, borçlardan yakınmanın artık bir manası yok. Borçların ödeme planınınnasılyapılacağı ve bu sorunun nasıl çözüleceği ile ilgili projelerin somut bir şekilde ortaya konulması gerekiyor. Bahane üretmeden tüm sorunlara çare bulunmalı, Adana ve Adanalıların faydası için herkes elini taşın altına koymalı.

KAYBEDECEK ZAMAN YOK ! GEREKEN YAPILMALI..ADANALI HİZMET BEKLİYOR

Adana’mıza katkı koyacak projeler bir, bir hayata geçirilmeli.Adana’nın sorunlarını çözmek için, tüm siyasi partiler, belediye Başkanları ve meclis üyeleri ortak paydada buluşup, kentin sorunlarını çözmeli, bu kente yatırımcıları çekmeli, yatırımcıyı küstürmeden kente yatırım yapmaları için ne gerekiyorsa yapılmalı, merkezi hükümetten destek istenecekse istenmeli, gerekirse kredi bulunmalı. Personel tasarrufu yapılacaksa, bankamatikçiler varsa gereği yapılmalı, mevcut borçların nasıl ödeneceği ile ilgili planlamalar yapılmalı, projeler üretilmeli. Adana’nın artık kaybedecek bir günü dahi yok. Adana halkı artık,başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, tüm ilçe belediyelerinden de hizmet bekliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkanları:, , HAYIRLI, OLSUN, MUHABBETİNİ, BİTİRİN, ARTIK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri