Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 15:54
 
Belediye İş Sendikası’ndan Başkan Sözlü’ye teşekkür
Türk İş’e bağlı Belediye İş Sendikası Adana Şube Başkanı Sancar Manga, Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçilerin mesai ve ikramiyelerini ödeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti
Gündem Haberi
Belediye İş Sendikası’ndan Başkan Sözlü’ye teşekkür

Türk İş’e bağlı Belediye İş Sendikası Adana Şube Başkanı Sancar Manga, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin bazı sebeplerden dolayı ödenemeyen mesai ve ikramiyelerini ödeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye yazılı bir basın açıklaması ile teşekkür etti. Yaptığı açıklamada işçilerin haklarının korunması noktasında sendika olarak yoğun bir mesai harcadıklarını dile getiren Başkan Sancar Manga, “Belediye İş Sendikası Başkanlığına aday olarak yola çıktığımda Emekçi kardeşlerimizin çalışma şartlarının en iyi noktaya getirilmesi ve onların haklarının alın terleri kurumadan verilmesi için aday olduğumu söylemiştim. İşçi kardeşlerimize verdiğimiz sözü tuttuk, onların alın teri kurumadan haklarını almaları için var gücümüzle çalıştık. 2018 yılında yapılacak sözleşme öncesinde işçi alacaklarının ödenmesi sendikamız için önemli bir gelişmedir” dedi.

“SAMİMİ TAVIRLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

Adana Büyükşehir Belediyesi yönetim ve idare kadrosunun işçilerin mesai ve ikramiyelerinin ödenmesinde samimi bir tavır ortaya koyduklarını aktaran Başkan Manga, açıklamasını şu cümlelerle sonlandırdı: “İşçi kardeşlerimizin haklarını temsil ve koruma noktasında tereddüt göstermeden yürüyoruz. Belediye İş Sendikası’na üye işçi kardeşlerimiz bilsinler ki sendikal hakları emin ellerdedir. Bundan sonraki sözleşme sürecinde de işçi kardeşlerimiz ve belediye yönetimi karşı karşıya getirilmeyecek her iki tarafın da menfaatlerini göz önünde bulundurulduğu bir sözleşme imzalayarak bize inanan güvenen işçi kardeşlerimizi mahcup etmeyeceğiz. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü, bu konudaki samimi tavrını ortaya koydu. Kendisine ve yönetimine tüm işçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederim"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, İş, Sendikası’ndan, Başkan, Sözlü’ye, teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri