Haber Detayı
04 Haziran 2017 - Pazar 11:19
 
Borçların yarısı siliniyor... Kaçırmayın!
Yeni yapılandırma için başvurular başladı. Birikmiş borçların faizleri ve cezaları silinecek. Kalan kısım taksitlendirilecek. 1.500 liralık borç 800 liraya kadar inecek.
Ekonomi Haberi
Borçların yarısı siliniyor... Kaçırmayın!

Devlete vergi, prim, su parası, trafik cezası gibi borçları olanlar için borçları sildirme imkanı yeniden başladı. Hafta sonu olmasına reğmen internetten birçok vatandaş yapılandırma imkanını kullanarak borçlarının önemli bölümünü sildirerek kalan kısmı taksitlendirdi.

İsteyen vatandaşlar yarından itibaren ilgili kurumlara başvurarak yapılandırma taleplerini iletebilecekler. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nin yayınladığı tebliğe göre, 13 Nisan 2016 tarihinde 844 lira olarak kesilen ve bugün bin 435 liraya çıkan trafik idari para cezası yapılandırılırsa, 590,80 liralık faiz silinecek. Bunun yerine 53 liralık Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) tutarı eklenecek. Peşin ödemeyi tercih eden Yİ-ÜFE tutarının da yarısını ödeyecek. Takvim'in haberine göre, taksitli ödeme seçilirse, ana para ve Yİ-ÜFE'den oluşan borca seçilen taksite göre katsayılar ilave edilecek. Böylece borcun nereyse yarısı silinmiş olacak..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Borçların, yarısı, siliniyor..., Kaçırmayın!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri