Haber Detayı
24 Ocak 2015 - Cumartesi 00:34
 
Bulut'tan Büyükşehir açıklaması!
Adana Büyükşehir Belediye meclis ihtisas komisyonlarındaki başkanlık seçimlerinde yaşanan kriz CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut’un sert açıklamalarıyla yeni bir boyuta kavuştu.
Siyaset Haberi
Bulut'tan Büyükşehir açıklaması!

Başkan Bulut’un yaptığı açıklamalarda Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü satır aralarında tek adamlıkla suçlaması ve işin temelinde Forum ile Çukurova Belediye şantiye yerinin oylanmasının yattığını vurgulaması ise dikkat çekiciydi.  Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut’un özel açıklamaları şöyle:

Biz ihtisas komisyonlarındaki başkanlık konularına girmiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi herhalde belediyeyi bizsiz yönetmek istiyor. Bu nedenle başkanlıkları onlara bıraktık. Bizim partimize karşı yapılan bir yanlışlık olduğunu düşünüyoruz. Ama göreve yeni geldim. Konuyla ilgili bir çalışma yürütülüyor. Ancak, asıl derdimiz kavga değil. Biz kentin yönetiminde var olmak istiyoruz. Bu olayla ilgili müzakerelerimiz devam ediyor. Bu hadisenin temelinde forum ve Çukurova Belediye şantiye yerinin oylanma meselesi yatıyor. Ak Parti Büyükşehir meclis Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı’nın açıklamalarına katılıyoruz. Tüm partiler olmalı bu işin içinde. Bir belediye başkanının burayı ben yönetirim şekline karşıyız. CHP olarak mecliste çoğulcu demokrasinin olmasından yanayız. İl Başkanlık yönetim kurulunda görev bölümünü yaptıktan sonra konuyla ilgili gerekli açıklamaları ve yol haritamızı açıklayacağım.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri