Haber Detayı
13 Şubat 2015 - Cuma 10:07
 
Burhanettin Bulut “Ülkenin geleceği tehlikede”
CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, ülkenin geleceği adına tüm enerjilerini CHP’nin başarısı için harcayacaklarını söyledi
Siyaset Haberi
Burhanettin Bulut “Ülkenin geleceği tehlikede”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Haziran ayında yapılacak genel seçimlerin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri olduğunu belirtti. CHP örgütleri olarak tüm enerjilerini, daha özgürlükçü, barıştan yana bir Türkiye hedefi doğrultusunda CHP’nin başarısı için harcayacaklarını söyleyen Bulut, “Aydınlık Türkiye’nin yolu CHP’den geçer. Halkımızı özgürlükleri ve hakları için CHP çatısı altında birleşmeye davet ediyorum” dedi. Ülkenin geleceği için küskünlüklerin, dargınlıkların bir kenara bırakılması gerektiğini vurgulayan Bulut, “Ülkemizi Ortadoğu bataklığına sürüklemeye çalışan AKP hükümetine ‘dur’ diyebilmek için CHP iktidarına ihtiyaç var. Eşitlikten, özgürlükten, barıştan ve emekten yana bir Türkiye kurmak için el ele verip CHP’nin haziran ayında iktidar olması için çalışacağız” diye konuştu.

 

“ÜLKENİN GELECEĞİ TEHLİKEDE”
AKP iktidarında emekçilerin iş sağlığı ve güvencesinden yoksun, asgari ücret düzeyinde ücretlerle çalışmaya mahkum edildiğini belirten CHP Adana İl Başkanı Bulut,  AKP’nin yolsuzluklarla anılan bir parti olduğuna dikkati çekti. Yapboz tahtasına çevrilen eğitim ve sağlık sisteminin çöktüğünü ifade eden Bulut, Türkiye’nin uygulanan yanlış dış politikalar nedeniyle de neredeyse tüm komşularıyla düşman haline geldiğini anımsatarak, ülkenin geleceğinin tehlikede olduğunu vurguladı.

 

“ÇÖZÜM CHP İKTİDARINDA”
Getirilmek istenen başkanlık sistemiyle Cumhuriyet rejiminin de ortadan kaldırılmak istendiğini kaydeden Bulut, tüm bu olumsuzluklardan kurtuluşun CHP iktidarıyla mümkün olduğunun altını çizdi. Haziran ayında yapılacak milletvekilliği seçimlerinin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri olduğunu kaydeden Bulut, “Çözüm CHP iktidarında. Bugün ezilen, yoksullukla terbiye edilmeye çalışılan, dini ve vicdani duyguları istismar edilen halkımız Cumhuriyet döneminde olduğu gibi CHP iktidarında özgürleşecek, Türkiye, yönünü yeniden  barışa, özgürlüğe ve muasır medeniyet hedefine çevirecek. Yoksulluğun ve işsizliğin son bulması, eğitimin ve sağlığın parasız hale gelmesi, çağdaş bir ülke özleminin gerçekleşmesi için tüm halkımızı CHP çatısı altında buluşmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

 

“SORUMLULUKLARIMIZIN FARKINDAYIZ”
CHP Adana İl Örgütleri olarak ülkenin geleceği için üstlendikleri sorumluluğun farkında olduklarının altını çizen Bulut, “Ülkemizi Ortadoğu bataklığına sürüklemeye çalışan AKP hükümetine  ‘dur’ diyebilmek için CHP iktidarına ihtiyaç var. Eşitlikten, özgürlükten, barıştan, emekten, ezilenden, mazlumdan yana bir Türkiye kurmak için el ele verip CHP’nin haziran ayında iktidar olması için çalışacağız” şeklinde konuştu.
Bulut, aydınlık Türkiye hedefinden asla taviz vermeyecek tek partinin CHP olduğuna işaret ederek,  halkı özgür yarınlar için CHP çatısı altında mücadeleye çağırdı. 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri