Haber Detayı
14 Temmuz 2017 - Cuma 15:03
 
Büyükşehir kadın ve çocuklara yaşama kulaç atmayı öğretiyor
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yarı olimpik modern havuzundaki ücretsiz yüzme kurslarında ilk etapta bin 340 kişi yüzme öğrendi.
Yaşam Haberi
Büyükşehir kadın ve çocuklara yaşama kulaç atmayı öğretiyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yarı olimpik kapalı yüzme havuzunda çocuklar ve kadınlar, profesyonel yüzme eğitmenleri eşliğinde hem yüzmeyi öğreniyor, hem de keyifli saatler geçiriyor.
Yüzme sporunun gelişmesi ve boğulma olaylarının önüne geçmek için merkez Çukurova İlçesi Belediye Evleri Mahallesi Zahit Akdağ Bulvarı’ndaki yarı olimpik kapalı havuzu modernize edip,  dört mevsim Adanalıların hizmetine sunan Adana Büyükşehir Belediyesi, yaz tatilinde de ücretsiz yüzme kurslarıyla fark yarattı. 25 metre uzunluğunda, 12.5 metre genişliğindeki havuzda “Manş Denizi’ni Geçen İlk Türk Kızı” unvanına sahip, milli yüzücü Nesrin Olgun Arslan’ın baş antrenörlüğünde kurs açan Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Spor ve Basın, Yayın Daire Başkanlığı, 12-15 yaş arasındaki çocuklara ve yaş sınırı olmaksızın tüm kadınlara ücretsiz yüzme eğitimine başladı. Kursun ilk etabında 920 çocuk ve 420 kadın olmak üzere toplam bin 340 kişiye temel yüzme teknikleri öğretildi. Büyükşehir Belediyesi, kursiyerin terlik, şapka, şort, mayo, tişört ve havlu ihtiyaçlarını karşılayıp, ücretsiz ulaşımını sağladı.  
Gençlik, Spor ve Basın, Yayın Daire Başkanı Halil Hızlısoy, ısıtma ve soğutma sistemi bulunan havuzda yaz dönemi kursların eylül ayına kadar süreceğini, kış aylarında devam eden faaliyetlerle yılda 5 bin kişiye yüzme eğitimi vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, kadın, ve, çocuklara, yaşama, kulaç, atmayı, öğretiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri